Якщо українських військових не випустять з Криму – буде бій на прорив (відео)

21:00 24 березня 2014 р.


Фото: comments.ua

Про це заявив у понеділок заступник начальника Головного командного центру Збройних сил України генерал-майор Олександр Розмазнін.

Рада національної безпеки ухвалила рішення про передислокацію українських військових частин з окупованих територій Криму. Про це повідомив секретар РНБО Андрій Парубій.

За його словами, Міністерству оборони вже надане відповідне доручення. Уряд та СБУ мають також евакуювати родини військовослужбовців, яким загрожує небезпека.

Водночас, Андрій Парубій запевнив, що влада докладає усіх зусиль для звільнення українців, які були захоплені в полон у Криму. Окрім військовослужбовців і їх родин, РНБО розпорядилась забезпечити евакуацію з тимчасово окупованого Криму Севастополя правоохоронних органів України, державних службовців та окремих категорій громадян України, які виявили бажання залишити півострів, та забезпечити фінансування мобілізаційних заходів.

Про це інформує в понеділок «5 канал». Натомість у його повідомленні «Армія і міліція озвучили план виводу військ з Криму» йшлося: 

«Представники Міноборони і МВС розкрили основні наміри щодо виведення українських військ з Криму. Сьогодні, 24 березня у КМУ пройшов брифінг заступника міністра внутрішніх справ генерал-лейтенанта Сергія Ярового та заступника начальника Головного командного центру Збройних сил України генерал-майора Олександра Розмазніна «щодо оперативної ситуації та заходів по забезпеченню правопорядку в Україні».

Основні питання стосувались саме передислокації військовиків, які залишились вірними Україні, на материк. Для цього, за словами генерал-майора Розмазніна, створена міжвідомча комісія, розроблений план, для військовослужбовців готові робочі місця, для родин – житло.

Кількість вояків, які перейшли на бік росіян, офіцер називати відмовився. Зазначив лише, що у відсотковому відношенні кількість вірних присязі і тих, хто вирішив звільнитись зі служби або перейшов на бік противника складає приблизно 50/50.

У Міноборони, зазначив він, є прізвища всіх офіцерів, які перейшли на бік росіян. Щодо найвідомішого з них – контр-адмірала Березовського – генерал висловився так: «зрадник – є зрадник», і запевнив, що оцінку його діям дасть трибунал.

За словами речників, військові частини армії та МВС, які вийдуть зі своїми символами – бойовими прапорами та вимпелами – будуть доукомплектовані і розміщені біля моря, тобто в Одесі, Миколаєві, Херсоні. Для виведення будуть створені коридори в ході переговорів, що зараз тривають.

Якщо цього не буде, зазначив Розмазнін – буде бій на прорив, але поки такого наміру нема. Виходити будуть всіма можливими способами.

Пріоритетним для уряду є виведення людей, а якщо озброєння не дадуть вивести окупанти – це не проблема, бо зброї на складах є достатньо. Окремо генерал зупинився на Феодосійському батальйоні морської піхоти.

З його бійців в Криму вирішили залишитися 160 осіб – вони демобілізувались, на бік ворога не перейшов жоден. 120 воїнів вирішили продовжити службу в ЗСУ. Серед них – багато легких поранень, але ніхто не госпіталізований.

«Скоро ви побачите цих героїв», – повідомив офіцер. Також Розмазнін підкреслив героїзм 204-ї бригади тактичної авіації на чолі з полковником Мамчуром, та 10-ї бригади морської авіації, яка зуміла вивести частину літаків і вертольотів на континент.

За словами речника, на півострові залишаються ще низка невеликих військових частин, які продовжують тримати позиції «з прапорами і вимпелами». Ставлення офіцерів противника до наших військовослужбовців генерал назвав дуже неетичним і негідним.

Окреме питання стосувалось замкнених у Донузлаві українських кораблів. Їх, за словами Розмазніна, вивести наразі неможливо.

Для захоплення суден росіяни використовують спецназ ГРУ і бойових плавців, однак морякам поки вдається тримати оборону. Командири залишаються на зв’язку із Міноборони, і обіцяють захищатись до кінця.

Київ же сподівається їх усе-таки звільнити за допомогою міжнародного тиску. Завдання підірвати кораблі – матросам не ставилось».


Відео: 5 канал

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу