Виселяти Львівську облдержадміністрацію будуть довго й нудно

23:57 18 грудня 2013 р.


Фото: portal.lviv.ua

Рішення про це виллється в тривалу судову тяганину, бо угода про оренду приміщень у будівлі облради укладена за згодою сторін, а залишати їх ОДА не хоче.

Протистояння двох гілок влади на Львівщині набуло нової сили у розпал Євромайдану. Депутати обласної ради ухвалили низку рішень, якими, зокрема, хочуть повернути собі частину повноважень, відданих свого часу обласній адміністрації, а з іншого боку – хочуть виселити ОДА з будівлі, де зараз спільно перебувають обласна рада та обласна державна адміністрація. Представники виконавчої влади не погоджуються з таким рішенням, а прокуратура вже звернулася з цього приводу до суду.

Забрати повноваження…

Питання про переділ повноважень між обласною адміністрацією та обласною радою на Львівщині порушують не вперше. Так само намагалися змінити ситуацію на свою користь депутати Львівщини під час Помаранчевої революції, вважаючи, що виконавча гілка влади має таких повноважень надто багато, а це перетворює облради на органи, які лише ухвалюють бюджети.

Зараз депутати хочуть повернути собі частину повноважень з управління комунальними закладами та установами, які були передані ОДА 2008 року. На думку голови бюджетної комісії Львівської облради Ярослава Качмарика, повернення цих повноважень дасть обласній раді більше можливостей для ефективної роботи та посилення контролю за виконавчими органами влади.

Водночас його колега, депутат Михайло Дзюдзь заявив на сесії, що таке рішення суперечить низці положень чинного законодавства і його однозначно оскаржуватимуть в суді, що й сталося вже наступного дня. Прокуратура області повідомила, що вимагає в суді визнати неправомірними рішення про повернення делегованих повноважень, посилення контролю за діями ЛОДА і щодо виконкому обласної ради.

На думку Олега Немчінова, який був депутатом обласної ради кількох скликань, рішення щодо делегованих повноважень та виконкому облради мають суто політичний підтекст і не мають перспективи для реального втілення. «Це чиста політика. Нема в законі норм, де було би прописане створення такого органа як виконавчий комітет на рівні районних та обласних рад», – наголосив він.

Натомість політолог Ігор Танчин каже, що такий конфлікт між гілками влади спалахує не вперше, але вони мають системний характер, тож можуть бути вирішені за умови зміни системи. «Якщо говорити про взаємодії урядової вертикалі та представницьких органів влади, то можна сказати, що Україна ще не є правовою державою, відтак годі шукати високої правосвідомості у кожній із її областей, в тому числі й у Львівській, м наголосив пан Танчин у коментарі «ВВС Україна». – Українські проблеми мають системний характер, тому повинні вирішуватися шляхом корекції усієї системи».

…і виселити

Крім того, Львівська облрада вирішила ще й виселити апарат ОДА із орендованих приміщень на вулиці Винниченка. Відповідному управлінню дали вказівку «вжити вичерпних заходів» для припинення угоди оренди, а відтак і виселити структури обласної адміністрації.

Зараз ОДА орендує три поверхи у будівлі на Винниченка, й у випадку виконання цього рішення може мати серйозні труднощі з нормальним функціонуванням. На думку Олег Немчінова, це рішення облради – чи не єдине з ухвалених у вівторок, які реально можна виконати, але це займе доволі багато часу.

«Перспективу має рішення щодо виселення, але тут ідеться про тривалу судову тяганину, бо угода передбачає згоду сторін, а ОДА на це згоди не давала», – вважає він.

Натомість заступник голови ЛОДА Андрій Мадзяновський заявив журналістам, що облрада не може змінити положення чинної угоди без згоди, відтак шанси на втілення цього рішення в життя мізерні. Він повідомив, що з нового року обласна рада матиме кілька тижнів, аби запропонувати адміністрації нові умови. Якщо ці умови не влаштують виконавчий орган, то ОДА звернеться до суду.

Про це журналіст Тарас Базюк повідомив у середу для «ВВС Україна».

Як повідомляв «ЩЛ», Львівська облрада повернула собі повноваження, делеговані облдержадміністрації, однак не наважилися наразі створити виконком, екс-нардеп Борис Безпалий вважає, що влада Львівщини потрапила в правову колізію, натомість на думку інших експертів, львівська облрада вчинила законно, однак відкликання Львівською облрадою повноважень у ЛОДА оскаржує прокуратура.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу