Виконкоми рад і префекти замінять державні адміністрації, – Кубів

12:54 7 грудня 2015 р.

Представник Президента України у Верховній Раді України Степан Кубів вважає децентралізацію влади пріоритетним завданням українського суспільства, що назавжди ліквідує централізовану корумповану систему управління країною.

Народний декпутат Степан Кубів пропонує якнайшвидше передати більшість функцій і повноважень місцевих державних адміністрацій напряму органам місцевого самоврядування, в тому числі виконавчим комітетам районних і обласних рад. А замість місцевих державних адміністрацій запровадити префектів-суб’єктів владних повноважень, які будуть здійснювати контрольно-наглядові та координаційні функції й повноваження у відповідних адміністративно-територіальних одиницях (вони ж будуть забезпечувати єдину політику держави на всій її території).

Також, на переконання Степана Кубіва, необхідно посилити матеріальну і фінансову основи місцевого самоврядування, закріплюючи за громадами управління місцевими податками і зборами: до доходів місцевих бюджетів має також відійти і частина загальнодержавних податків.

Зміни до Конституції потребуватимуть ухвалення низки системних законів. Зокрема, нової редакції Закону України «Про адміністративно-територіальний Устрій», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про префектів».

Децентралізація влади в Україні зруйнує централізовану корумповану систему управління країною і стане гарантом незворотності демократичних змін в країні, запобіжником проти будь-якої форми авторитаризму. Про це Степан Кубів говорив у своєму виступі на конференції «CONSTITUTIONAL REFORM: OUTCOMES AND PERSPECTIVES” ("Конституційна реформа: результати і перспективи") 3 грудня 2015 року.

Інтерв'ю зі Степаном Кубівим на цю тему читайте у рубриці "Аналітика".

dailylviv.com

До теми

23:52 25 жовтня 2020 р.

У ЦВК повідомили, коли будуть результати місцевих виборів

Остаточні результати місцевих виборів в Україні можуть бути встановлені за три-п’ять днів, повідомив увечері 25 жовтня заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик.

Рубрика: Політика

23:43 25 жовтня 2020 р.

Для 40% виборців бюлетені були заскладними

У день виборів 25 жовтня 2020 року серед тих, хто голосував, 40% відповіли, що їм було складно розібратися з бюлетенями, 13% - дуже складно і 27% - трохи складно.

Рубрика: Політика

23:25 25 жовтня 2020 р.

Екзит-пол у Сокільницькій ОТГ: лідирує сільський голова

Понад 50% голосів виборців у Сокільницькій ОТГ дістав чинний сільський голова Тарас Сулимко. Такі результати опитування, здійсненого незалежним дослідницьким центром «Соціоінформ».

Рубрика: Політика

22:08 25 жовтня 2020 р.

Місцеві вибори-2020: явка виборців у Львові - 38,6%

Усі дільниці у Львові зачинились вчасно. Триває підрахунок голосів. Загальна явка виборців по місту в середньому становить 38,6%, тобто проголосувало 221 797 осіб.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу