ВР попередньо схвалила законопроєкт про зменшення свого складу

14:15 4 лютого 2020 р.

  • 0


Фото: ukrinform.ua

Верховна Рада попередньо схвалила законопроєкт №1017 «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)».

Ухвалення відповідної постанови №1017/П1 підтримали 236 парламентаріїв за мінімально необхідних 226-ти. Законопроєктом пропонується зменшити конституційний склад народних депутатів України до 300 осіб із нинішніх 450, а також вилучити з тексту статті 76 Основного закону принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки це дублює статтю 71.

Передбачається також запровадити такий виборчий ценз як володіння державною мовою та змінити виборчу систему, закріпивши пропорційну виборчу систему на парламентських виборах. Прогнозується, що ухвалення цього проєкту закону дасть змогу оптимізувати роботу парламенту та забезпечить ефективне виконання ним своїх функцій.

Відповідно до чинного законодавства, для ухвалення законопроєкту про внесення змін до Конституції у першому читанні (попереднє схвалення) необхідна підтримка простої більшості народних депутатів – мінімум 226 голосів. Після ухвалення у першому читанні законопроєкт, що вносить зміни до Основного закону, на наступній черговій сесії має підтримати конституційна більшість у щонайменше 300 голосів.

Про це повідомили у вівторок, 4 лютого, в агенції новин «Укрінформ». Як розповідав «Щоденний Львів», Верховна Рада призначала віцепрем’єр-міністром і міністром розвитку громад та територій України Дениса Шмигаля.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

У медзакладах Львова на коронавірус протестували 131 пацієнта з пневмонією або ГРЗ

У Львові експрес-тести зробили 170 водіям, і підозру на захворювання виявили у 3

Верховна Рада дозволила дистанційні засідання місцевих рад

На Львівщині тестують на COVID-19 всіх, хто повернувся з-за кордону

Поліціянти пишуть адмінпротоколи за порушення правил карантину

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу