ВР попередньо схвалила законопроєкт про зменшення свого складу

14:15 4 лютого 2020 р.


Фото: ukrinform.ua

Верховна Рада попередньо схвалила законопроєкт №1017 «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)».

Ухвалення відповідної постанови №1017/П1 підтримали 236 парламентаріїв за мінімально необхідних 226-ти. Законопроєктом пропонується зменшити конституційний склад народних депутатів України до 300 осіб із нинішніх 450, а також вилучити з тексту статті 76 Основного закону принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки це дублює статтю 71.

Передбачається також запровадити такий виборчий ценз як володіння державною мовою та змінити виборчу систему, закріпивши пропорційну виборчу систему на парламентських виборах. Прогнозується, що ухвалення цього проєкту закону дасть змогу оптимізувати роботу парламенту та забезпечить ефективне виконання ним своїх функцій.

Відповідно до чинного законодавства, для ухвалення законопроєкту про внесення змін до Конституції у першому читанні (попереднє схвалення) необхідна підтримка простої більшості народних депутатів – мінімум 226 голосів. Після ухвалення у першому читанні законопроєкт, що вносить зміни до Основного закону, на наступній черговій сесії має підтримати конституційна більшість у щонайменше 300 голосів.

Про це повідомили у вівторок, 4 лютого, в агенції новин «Укрінформ». Як розповідав «Щоденний Львів», Верховна Рада призначала віцепрем’єр-міністром і міністром розвитку громад та територій України Дениса Шмигаля.

dailylviv.com

До теми

00:07 1 грудня 2020 р.

Садовий оголосив перерву і зник. Тимчасова президія ЛМР проведе 1 грудня офіційне засідання, - керівник фракції

Тимчасова президія Львівської міської ради ухвалила у вівторок, 1 грудня, о 12:00 провести офіційне засідання в малій сесійній залі на Площі Ринок, 1.

Рубрика: Політика

22:03 30 листопада 2020 р.

Європейська солідарність 1 грудня запланувала рокіровку у кріслі голови Львівської обласної ради

Замість нинішнього голови облради Олександра Ганущина найбільша депутатська фракція офіційно підтримала на цю посаду кандидатуру Ірини Гримак.

Рубрика: Політика

14:24 30 листопада 2020 р.

Львівська міська ТВК запропонувала тимчасовій президії ЛМР узаконити Андрія Садового

А також двох депутатів, зареєстрованих міською ТВК 25 листопада, наступного дня після проведення "ургентної" сесії ЛМР, що не дочекалася офіційних результатів про обрання міським головою Андрія Садового.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу