Візит Бориса Джонсона на Львівщину: головне

12:07 10 вересня 2023 р.

Фото до новини

9 вересня до Львова завітав колишній Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

На головному залізничному вокзалі політик поспілкувався з волонтерами Медико-психологічної допомоги, яка з ініціативи Львівської ОВА працює від початку повномасштабної війни і зустрічає всіх, хто евакуйовується на Львівщину через активні бойові дії в інших областях. Опісля – на Личаківському кладовищі вшанував памʼять новітніх героїв України.

Згодом Борис Джонсон відвідав  альма-матер багатьох студентів області – Львівський національний університет імені Івана Франка. Там відбулось урочисте засідання Вченої ради та вручення почесного звання доктора (Doctor Honoris Causa) університету Борису Джонсону.

Розпочали захід з хвилини мовчання на знак пошани випускників університету, студентів, а також усіх, хто віддав своє життя за Україну.

Зі сцени львівського університету Борис Джонсон виголосив промову, в якій подякував за таке почесне звання.

«Маю за честь сьогодні бути тут. Будучи напередодні у Києві, я відвідав один реабілітаційний центр, поспілкувався з військовими. Усі без винятку кажуть, що просто робили свою роботу – захищали Україну. І я вражений вашою мужністю. У планах Кремля знищити вашу країну, бо там не можуть змиритися з думкою, що українці хочуть жити окремо від росіян у вільній демократичній державі та обирати самостійно свого лідера шляхом виборів. Їм цього не зрозуміти. Повертаючись до військових. Я бачив жагу до боротьби у їхніх очах, тому ми, країни Заходу, можемо робити ще більше для підтримки України, передавати ще більше техніки, яка допоможе вам перемогти і зберегти життя. Запевняю, повернувшись до Великої Британії, я знову й знову робитиму усе від мене залежне, щоб допомогти Україні!», – наголосив Борис Джонсон.

Doctor Honoris Causa – це найвище почесне звання Львівського національного університету імені Івана Франка, яке присвоюють громадським, державним і релігійним діячам, політикам, вченим України та світу за значний внесок у розвиток науки, освіти, культури і духовності.

«Борис Джонсон відвідав університет, щоб отримати це почесне звання особисто, а ще – поспілкувався з ректорами університетів та студентами, які навчаються на Львівщині. Пишаємось, що частиною академічної спільноти Львівського університету стала така Людина. Ваше ім’я викарбуване на Алеї сміливості у Києві, воно також у наших серцях. Дякуємо за все, що ви зробили для України, її оборонців та громадян. Дякуємо за те, що не втомлюєтесь закликати світ підтримувати нашу державу», – зазначив у своїх соцмережах начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Передумови візиту:

У жовтні 2022 року Вчена рада львівського університету присвоїла політику звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) ЛНУ імені Івана Франка». У відповідь Борис Джонсон записав відеозвернення, у якому висловив подяку та пообіцяв приїхати до Львова.

Трохи менше ніж за рік Джонсон знайшов змогу відвідати Львів.

Борису Джонсону у Львові показали 25 унікальних розробок: від логістичних до бойових

Борис Джонсон відвідав реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ/ UNBROKEN у Львові (фото)

Борис Джонсон приїхав до Львова (відео, доповнено)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів