Військовослужбовці в АТО не голосуватимуть і не хвилюються через це

14:07 15 жовтня 2014 р.

Навіть якщо хтось прийме законопроект, якийсь дасть можливість військовослужбовцям у зоні АТО взяти участь у виборах, вони проголосувати не зможуть, тому що це є технічно неможливо.

Про це під час прес-конференції-бліц-дебатів кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 120, які відбуваються в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), заявив самовисуванець та військовослужбовець 51-ї бригади Олександр Власенко, коментуючи те, що Верховна Рада так і не спромоглася ухвалити зміни до закону про вибори народних депутатів. Саме вони мали би врегулювати механізм організації голосування військовослужбовців, які виконують завдання в рамках АТО.

- Я знаю, що таке вибори в АТО через те, що я був там під час президентських виборів. Ні я, ні моя рота, ні батальйон, ані вся бригада повністю не змогли проголосувати «за» чи «проти». І зараз я не бачу технічних рішень, як це можна виконати в умовах АТО. Я там був, я знаю як це виглядає, нема фізичної змоги, - каже Власенко.

За його словами, військовослужбовці доволі спокійно сприймають факт, що їхній голос не врахують і цього разу.
Микола Щур, який під час виборів Президента працював головою обласної окружної виборчої комісії, а тепер кандидує до парламенту від «Радикальної партії»,  каже що навесні піднімалося питання про те, як мають голосувати військовослужбовці в зоні АТО.

- Дуже часто і військовослужбовці, і їхні родичі зверталися. Але нема навіть правового механізму для того, щоб реалізувати право голосу на виборах. Я вважаю це великим мінусом, що такі зміни до законодавства не прийняті, але зараз це реалізувати важко.
Словом, опоненти зійшлися на тому, що якби депутати внесли зміни до законодавства, то виконати б їх було неможливо.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:04 16 квітня 2021 р.

19 квітня обговорять додатки до кластерів "нормандської четвірки" щодо мінських домоленостей

Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції і канцелкою Німеччини виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» у грудні 2019 року в Парижі.

Рубрика: Політика

20:54 16 квітня 2021 р.

Меркель і Макрон змушують Зеленського виконувати мінські домовленості

Канцлерка Німеччини і президент Франції наголосили президенту України на необхідності повного втілення мінських домовленостей обома сторонами протистояння на Донбасі, а також заявили, що "Німеччина і Франція й надалі докладатимуть зусиль у "нормандському форматі".

Рубрика: Політика

12:03 16 квітня 2021 р.

Садовий запропонував відкрити у Львові Генконсульство США. Домовились, що почнуть з Американського дому

Америка готова й надалі співпрацювати з Україною та підтримувати її в антикорупційних зусиллях. Про це під час брифінгу у Львові сказала тимчасово повірена у справах США в Україні пані Крістіна Квін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу