Війна НАТО з Росією може статися будь-коли упродовж наступних 20 років, - адмірал

21:46 14 лютого 2024 р.

Фото до новини

Але наразі немає негайної військової загрози для будь-якого члена НАТО, - генсек альянсу.

За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, невідворотної загрози немає, тому що з 2014 року країни НАТО значно посилили колективну оборону після незаконної анексії Криму Росією: “Ми маємо найсильніше підкріплення колективної оборони за десятиліття”. Таке він заявив під час пресконференції у Брюсселі. Про це повідомив Голос Америки, пише DailyLviv.com.

Столтенберг додав: “Але ми ніколи не можемо сприймати мир як належне”. Він також згадав про "постійний ризик різних гібридних атак, кібернетичних та інших видів гібридних дій проти союзників НАТО". За його словами, збройні сили співпрацюють з цивільними, щоб подолати ці загрози.

"Разом ми представляємо 50% світової економіки та 50% військової могутності світу. Тож поки ми стоїмо разом, захищаємо один одного, ми в безпеці, ми запобігаємо нападу. І ми гарантуємо, що ми відстоюємо наші цінності через міцний трансатлантичний зв’язок", -- сказав Столтенберг про країни альянсу.

Як раніше повідомляв Голос Америки, інший посадовець НАТО, голова військового комітету альянсу адмірал Роб Бауер зазначав, що загроза з боку Кремля є найзначнішою і триває підготовка до конфлікту з Росією.

На думку Бауера, повномасштабна війна НАТО з Росією "може статися у будь-який час протягом наступних 20 років".

Єнс Столтенберг наголосив на історичному прогресі у видатках на оборону та висловив очікування що цього року 18 членів альянсу витрачатимуть 2% свого ВВП на оборону. За словами генсека альянсу, у 2024 році члени НАТО в Європі інвестують в оборону 380 мільярдів доларів США.

“З моменту прийняття інвестиційної обіцянки в 2014 році європейські союзники та Канада виділили понад 600 мільярдів доларів США на оборону, – сказав генсек НАТО. – Тому ми досягаємо реального прогресу”.

Столтенберг запевнив: “НАТО й надалі гарантуватиме, що в Москві не буде місця для прорахунків щодо нашої готовності та рішучості захищати всіх членів Альянсу”.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів