Відсьогодні в Україні змінено назви 152-х населених пунктів

12:28 2 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: wikipedia.org

1 квітня набирає чинності постанова Верховної Ради, відповідно до якої 152 населених пунктів у рамках реалізації закону про декомунізацію, отримають нові назви.

Відповідну постанову було оприлюднено у «Голосі України» від 1 квітня. Зазначається, що постанова №1037-VIII набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування, тобто 2 квітня. Передбачається, що змінюється назва 151 села, селища та одного міста. Названі населені пункти знаходяться у Вінницькії, Дніпропетровськії, Донецькії області, а також на території Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей. До того ж, одне місто, яке підлягає перейменуванню – це місто Орджонікідзе у Дніпропетровській області, котре отримало назву Покров.

Нагадаємо, що в Україні перейменування потребують 3% населених пунктів, а це 941 село, селище та місто. Зокрема, найбільше населених пунктів підлягають перейменуванню у Донецькій області – 106, найменше – в Івано-Франківській, де не залишилося жодного села чи міста з комуністичною назвою.

Серед найбільш оригінальних радянських назв населених пунктів, які зникнуть із карти України, – Шлях Незаможника, Політвідділовець, Профінтерн, Лікнеп та інші. Окрім цього, під «Закон про декомунізацію» потрапили назви двох обласних центрів – Дніпропетровськ та Кіровоград.

Наразі у Верховній Раді підтримали перейменування Дніпропетровська на Дніпро, тоді як постанова про зміну назви Кіровоград на Інгульськ ще не була розглянута нардепами. Однак частина жителів Кіровограда виступає проти назви Інгульськ.

Про це повідомили сьогодні, 2 квітня, в інформаційній агенції «УНН».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів