Верховна Рада ухвалила перейменувати в Україні всі міста й вулиці з радянськими назвами (відео)

10:22 10 квітня 2015 р.


Фото: unian.ua

У прийнятому парламентом законі про засудження комуністичного режиму міститься норма про перейменування населених пунктів, які названі на честь діячів комуністичної епохи.

У прийнятому вчора, 9 квітня, Верховною Радою законі про засудження комуністичного режиму міститься норма про перейменування населених пунктів, які названі на честь діячів комуністичної епохи. Закон відносить до комуністичної символіки назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, міської топоніміки, назви підприємств і установ, в яких використані імена або псевдоніми осіб, які займали вищі державні або партійні пости під час комуністичного режиму.

Відтак обласним та районним держадміністраціям, органам місцевого самоврядування доручено провести впродовж шести місяців після набрання чинності закону громадські слухання та подати на розгляд парламенту пропозиції про перейменування населених пунктів, районів і областей, що містять в собі комуністичну символіку. Зокрема, на честь діячів комуністичного режиму – Григорія Петровського й Сергія Кірова – названі українські обласні центри Дніпропетровськ і Кіровоград. Верховна Рада схвалила закон, що визнає комуністичний режим 1917-1991 років злочинним і забороняє символіку комунізму.

Про це повідомило сьогодні, 10 квітня, інтернет-видання «Гордон». Натомість інтернет-видання «Корреспондент.net» розповіло про це вчора більш розлого:

«Прийнятим Верховною Радою закон про заборону комуністичної символіки місцева влада зобов'язана перейменувати області, райони, міста, села, вулиці та інші об'єктитопоніміки, які мають радянські назви. Про це свідчить текст прийнятого законопроекту.

Так, серед забороненої символіки виявилися «назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверах, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, підприємств , установ, організацій, в яких використані імена або псевдоніми осіб, які займали керівні посади у комуністичній партії, починаючи з посад секретаря районного комітету і вище, вищих органах влади і управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органахдержавної безпеки, назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік і похідні від них, а також назви, пов'язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з'їзди), річницею Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 р, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьбою проти учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті». Перейменування місцева влада повинна провести впродовж шести місяців із дня набрання законом чинності.

Якщо вона цього в строк не зробить, то перейменування здійснить Кабмін своїми постановами. Зокрема, під перейменування потрапляють Дніпропетровська область і місто Дніпропетровськ, міста Артемівськ, Дзержинськ, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Красноармійськ, Орджонікідзе, Свердловськ, Щорс, Южнокомунарськ і багато іншого.

Крім того, згідно із законопроектом, місцева влада зобов'язана демонтувати всі пам'ятники радянським діячам.

Так, під визначення «символіка комуністичного тоталітарного режиму», використання якої законом заборонено, підпадають, поряд з географічними і топонімічними назвами, «зображення, пам'ятники, пам'ятні знаки, написи, присвячені подіям, пов'язаним із діяльністю комуністичної партії, з встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьбою проти учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті». Однією з головних позицій закону є визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні злочинним і таким, що проводив політику державного терору з усіма витікаючими наслідками для комуністичної символіки та пропаганди.

Також рівноцінно нацистський тоталітарний режим визнається в Україні злочинним і таким, що проводив політику державного терору. Вся символіка, вся пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.

Даний закон передбачає внесення змін до 14 чинних законів, у тому числі до Кримінального та Адміністративного кодексів в частині введення санкцій за невиконання або порушення норм цього документа».

Як інформував «Щоденний Львів», Верховна Рада заборонила пропаганду комуністичного й нацистського режимів.

dailylviv.com

До теми

13:26 17 травня 2021 р.

Енкаведистський садизм на Донбасі у виконанні росіян і сепаратистів проти громадян України, - звіт

Під час війни на Донбасі, що триває з 2014 року, в полон до сепаратистів потрапило майже 4 тисячі громадян України. Більшість з них зазнали тортур, яких не знає цивілізований світ.

Рубрика: Політика

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу