Верховна Рада повернула Україні Національну гвардію (відео)

12:18 13 березня 2014 р.


Фото: uk.wikipedia.org

«За» прийняття відповідного закону за основу й в цілому проголосували в четвер 262 депутати.

Згідно з ним, Національна гвардія братиме участь у захисті державного кордону й припиненні терористичної діяльності спільно зі Збройними Силами України. За словами автора закону, виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова, унікальність Національної гвардії у тому, що вона має виконувати службово-бойові завдання в разі збройної агресії і збройного конфлікту, а її керівника призначає Верховна Рада за поданням Президента.

Щодо можливості застосування Національною гвардією вогнепальної зброї в законі зазначається, що вона може бути використана «для відновлення правопорядку щодо учасників масових заворушень, які використовують зброю проти громадян, або особового складу національної гвардії та правоохоронних органів, якщо такі діє обґрунтовано становлять їхньому життю». Окрім того, з проекту закону виключено пункт закону, який дозволяє проводити господарську діяльність.

Олександр Турчинов заявив, що після ухвалення закону має відбутися техніко-юридичне редагування закону, й пояснив: «Ми маємо ухвалити закон і почати негайну мобілізацію. Я прошу підтримати закон. А потім будемо ухвалювати зміни до закону», - 

Про це повідомляє сьогодні, 13 березня, «Українська правда». Натомість «iPress.ua» інформує в четвер:

«Депутати Верховної Ради проголосували за створення Національної гвардії України.  За відповідне рішення проголосувало 262 народних депутати з 330 зареєстрованих у залі.

Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому закон «Про Національну гвардію України», автором якого є голова Верховної Ради Олександр Турчинов. Згідно із законопроектом, Національна гвардія призначена для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами у забезпеченні державної безпеки і захисті державного кордону, припиненні терористичної діяльності, а також діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

За організаційно-правовим статусом Національна гвардія України діятиме в системі МВС, тому це формування нерозривно пов'язане із системою державних правоохоронних органів. Вона є ланкою цієї системи, а військовослужбовці Національної гвардії України представляють із себе персонал особливого виду державної служби – військової.

Згідно з поправками екс-міністра оборони, народного депутата фракції «Партії регіонів» Олександра Кузьмука, командувача Національної гвардії призначає Верховна Рада України за поданням Президента України.

Чисельність Національної гвардії може становити до 60 тис осіб. Але при необхідності рішення про збільшення чисельності буде прийматися окремою постановлю ВР.

Також передбачене подальше техніко-юридичне редагування цього закону.

Основними завданнями Національної гвардії є:

захист конституційного ладу України, цілісності її території від спроб змінити їх насильницьким шляхом;

охорона та оборона важливих державних об'єктів, зокрема атомних електростанцій, дипломатичних і консульських представництв іноземних держав на території України;

участь у підтриманні режиму надзвичайного стану в порядку, як це передбачає законодавство України;

участь у ліквідації наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха;

супроводження спеціальних вантажів;

участь в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю;

подання допомоги Державній прикордонній службі в затриманні порушників державного кордону України силами частин, дислокованих у прикордонних районах;

участь у бойових діях з відсічі збройній агресії;

участь у боротьбі з тероризмом».


Відео: «Телеканал новин «24»

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу