Верховна Рада повернула Конституцію 2004 року (відео)

18:16 21 лютого 2014 р.


Фото: iPress.ua

«За» таке рішення проголосували в п'ятницю 386 народних депутатів.

Для прийняття цього закону потрібно більше 300 голосів. Перед цим лідер Батьківщини Арсеній Яценюк наголосив, що в результаті прийняття Верховна Рада «отримає повноваження на призначення уряду, всіх членів кабміну, вплив на охоронну, судову і інші гілки влади», й наголосив: «Верховна Рада припинить бути підрозділом адміністрації президента. Верховна Рада зможе реалізувати те, на що покладається Майдан і вимагає український народ – права і справедливості».

Він також нагадав, що чинний президент обирався за Конституцією 2004 року, але КС незаконно скасував окремі положення української Конституції, й додав: «Цей закон в цілому відновлює редакцію Конституції 2004 року». 

В акті передбачається, що Верховна Рада зможе сформувати коаліцію депутатський фракцій, яка формуватиметься як фракціями так і окремими депутатами. За цим законом ВР буде здійснювати повноваження до жовтня 2017.

Цим законом також передбачено, що більше 80 законодавчих актів, які були незаконно прийняті 2010-2011 року, які наділяли президента надмірними повноваженнями, повинні бути скасував в 5-денний термін. Арсеній Яценюк зазначив: «Це лише перший крок до відновлення права і справедливості в країні, нам треба ще дуже багато зробити, щоб принести мир і стабільність в Україну, щоб відбудувати її, щоб притягнути до відповідальності кожного, хто видавав незаконні накази, які вбивали і знущалися з людей. Тому прошу вас конституційною більшістю голосів відновити в Україні конституцію, скасувати диктаторські повноваження президента».

Після голосування депутати встали і заспівали Державний Гімн України. Про це повідомляє сьогодні, 21 лютого, «Українська правда».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу