Верховна Рада порушує закон – не призначає ЦВК, – екс-суддя КС у Львові

15:39 29 серпня 2018 р.

Нинішній склад ЦВК є нелегітимним і не може проводити вибори. У цій ситуації головним порушником закону є Верховна Рада, яка не виконує свої обов’язки та не призначає нового складу ЦВК.

Про це сьогодні, 29 серпня, під час засідання громадського прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Чи може нелегітимний склад ЦВК провести легітимні вибори Президента у 2019 році?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив генеральний прокурор України (1991-1993), суддя Конституційного суду України (2005-2006) (телефоном з Києва) Віктор Шишкін.

- Тут немає юридичної колізії. Є – елементарне невиконання закону народними депутатами, - вважає він.

Голова ТВК Львова Ігор Сліпецький нагадав, що в 2014 році Верховна Рада прийняла зміни до закону «Про Центральну виборчу комісію», де зазначено, що поки не буде призначено нового складу ЦВК, члени попередньої ЦВК повинні виконувати свої обов’язки. 

Повноваження 13-ти членів ЦВК уже закінчилися. Повноваження ще двох членів – Олега Діденка і Катерини Махніцької – є чинними.

- На даний момент центральна виборча комісія є законною. І вона виконує свої обов’язки, допоки Верховна Рада не виконає своїх зобов’язань. Те, що Верховна Рада не голосує, це вже більше перейшло в політичну сферу. Серед деяких парламентських політичних партій немає зацікавленості бачити нових членів. Тому вони максимально блокують це рішення, - каже Ігор Сліпецький.

Також, за словами голови ТВК Львова, окремі члени ЦВК, після того як закінчився термін їхніх повноважень, написали заяви на звільнення. 

- Але, згідно з законом, вони мусять працювати, поки Верховна Рада не призначить нових. Це – фахівці, які б могли працювати на інших посадах, виконувати іншу роботу. Але їхнє право поміняти місце роботи порушено, - зауважив він.

Депутат Львівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Ярослав Качмарик  висловив застереження до нового складу ЦВК.

- Шість представників «Блоку Петра Порошенка», три представники «Народного фронту»,  ще є там особи, дотичні до президентської влади.  Це означає, що цей склад забезпечує повну політичну  підконтрольність Центральної виборчої комісії, - пояснив він.

Ярослав Качмарик має зауваження і до складу чинної ЦВК.

- Шість членів ЦВК працювали ще за часів Кучми. Голова ЦВК точно ототожнює себе з «Опозиційним блоком». Тому ми зараз маємо ЦВК, яка технічно може працювати. Але вони мають низку функцій, які можуть не сприйматися громадянами. Може повторитися ситуація 2004 року, коли десятки тисяч людей вийшли з протестами до будівлі ЦВК, - нагадує політик. 


Відео: Львівський прес-луб

dailylviv.com

До теми

17:57 2 травня 2021 р.

У Великдень на головному цвинтарі Львова вшанували пам’ять загиблих Героїв

У світлий празник Воскресіння Христового на полі почесних поховань №76 Личаківського цвинтаря спільною молитвою вшанували пам’ять загиблих Героїв АТО, ООС, Небесної Сотні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу