В угоді про асоціацію із ЄС захищено українських товаровиробників

11:00 18 вересня 2013 р.

«Знайдені компромісні рішення, прийнятні для обох сторін»

Прем’єр Микола Азаров, відкриваючи сьогодні, 18 вересня, засідання уряду у середу, зокрема повідомив, що в угоді про асоціацію із Європейським Союзом закріплені положення щодо захисту українських товаровиробників. За інформацією інтернет-видання «Українська правда», керівник уряду запевнив також: «У ході підготовки проекту угоди значною мірою вдалося захистити інтереси реального сектору вітчизняної економіки. Знайдені компромісні рішення, прийнятні для обох сторін».

Відтак уточнив: «Згідно з досягнутими домовленостями лібералізація торгівлі охоплює більше 97% тарифних ліній, або більше 95% обсягу двосторонньої торгівлі».

Прем’єр стверджував також, що «скасування ввізних мит, які сьогодні діють у Європейському Союзі, щодо українських товарів, відбудеться вже в перший рік дії угоди». «При цьому середня ставка мита для України знизиться для товарів з ЄС в двічі – із 4,95% до 2,45%. В той час, як середня ставка мит Європейського Союзу, для українських товарів зменшиться в 15 разів - із 7,6% до 0,5%. Практично до нуля», – конкретизував керівник українського уряду.

Причому, з його слів, «спрощення будуть застосовані до 99% українських товарів, що постачаються до ЄС, і це відбудеться вже в перший рік дії угоди, ще до ратифікацію угоди країнами-членами ЄС». «Натомість мита для товарів із ЄС до України будуть знижуватися поступово. Протягом чотирьох років. Таким чином українські виробники отримають часову перевагу і шанс підвищити конкурентоспроможність своєї продукції на ринку ЄС", – додав Микола Азаров.

А також укотре наголосив, що проект угоди про асоціацію України із Європейським Союзом не перешкоджає розширенню співробітництва України з Митним союзом і країнами СНД. «В угоді про асоціацію немає жодних положень, які б перешкоджали нашим планам розширювати співпрацю з Митним союзом і країнами СНД, а також з іншими партнерами за межами ЄС», – запевнив Прем'єр.

dailylviv.com

До теми

11:49 28 січня 2021 р.

28 березня відбудуться вибори депутатів Лопатинської селищної ради

Лопатинська селищна територіальна виборча комісія Червоноградського району своєю постановою призначила на неділю, 28 березня, проміжні вибори депутатів до Лопатинської селищної ради у двох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу