Шмигаль підказав партнерам України як знайти $60 мільярдів на оборонні потреби Києва
18:15 16 грудня 2025 р.
Міністр оборони України звернувся з пропозицією спрямовувати для ЗСУ щонайменше 0,25% ВВП кожної країни.
Про це повідомив міністр оборони України Денис Шмигаль у ТК, інформує DailyLviv.com.
"Звернувся до партнерів у межах 32 засідання у форматі “Рамштайн”, - написав Денис Шмигаль. - Висловив щиру вдячність за підтримку у 2025 році, який став рекордним роком за обсягами допомоги. Якщо усі зобов’язання буде виконано, нам вдасться залучити 45 мільярдів доларів – більше, ніж у будь-якому році від початку повномасштабної війни.
До теми: Один мільярд доларів на місяць. Генсек НАТО про підтримку України
Загальний обсяг оборонних потреб України у 2026 році становить 120 млрд доларів. Україна може покрити половину цієї суми власними ресурсами. Але 60 млрд доларів має надійти від партнерів. Поінформував учасників засідання про наші головні пріоритети:
Стабільне та прогнозоване фінансування оборони України. Саме тому звернувся до партнерів із пропозицією спрямовувати щонайменше 0,25% ВВП на оборонні потреби України.
Протиповітряна оборона. росія продовжує повітряний терор, і Україні потрібні спроможності, щоб захистити наших людей.
Підтримка українського виробництва дронів та інших зразків озброєння, які довели ефективність на полі бою.
Постачання боєприпасів, зокрема далекобійних.
Механізм PURL. Цей ключовий елемент співпраці між Європою і США має надалі отримувати фінансування. Загальна потреба України для отримання пакетів PURL у 2026 році становить 15 млрд доларів.
Підкреслив, що Україна залишається відданою відновленню миру. Однак для його досягнення маємо посилювати тиск на агресора, обмежувати його ресурси та розширювати оборонні спроможності України.
Дякую кожному учаснику Контактної групи за послідовну підтримку. Вдячний Великій Британії, Німеччині та НАТО за лідерство в організації продуктивного засідання".
Реакція країн-партнерів на таку пропозицію-прохання міністра оборони України поки що не відома. За попередніми підрахунками 0,25% річного ВВП країн ЄС становить близько 45 мільярдів доларів. Ця сума еквівалентна приблизно річному ВВП невеликої або середньої країни-члена ЄС. Наприклад, це майже дорівнює ВВП Словаччини або Болгарії за рік.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook
