В 11-ти областях України працює консультативний виборчий проект

15:08 19 травня 2014 р.


Фото: ukr-online.com

З березня 2014 року в Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння проведенню прозорих, чесних та інклюзивних виборів Президента України та подолання негативних правових наслідків останніх суспільно-політичних подій у державі.

Проект зароваджують в 11 областях нашої держави, в тому числі і на Львівщині. По це інформує БО "Твоє право". Проект реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у співпраці з 13 потужними регіональними неурядовими організаціями.

У рамках проекту громадян інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах. Основними цільовими групами проекту є люди, які постраждали під час останніх подій в Україні, та виборці, які братимуть участь у найближчих президентських виборах у цьому році.

«Трагічні революційні події останніх кількох місяців, коли вже колишня влада намагалася жорстко придушити протести, призвели до широкого поширення випадків порушення цивільних прав громадян, – розповів виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць. – Багато людей постраждали внаслідок порушення права на свободу зборів й об’єднань та висловлення думок. Окремі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, окремі зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Також сьогодні стає все більше громадян, які через складні суспільно-політичні умови, змушені залишати свої домівки і переїжджати в інші регіони країни, зокрема, з Криму. Тому одним із завдань проекту є надання широкої безоплатної правової допомоги таким людям.

Крім того, одним з найважливіших питань на сьогодні є проведення вільних, справедливих та прозорих дострокових виборців Президента України, запланованих на 25 травня. Для цього потрібно забезпечити можливості, щоб громадяни змогли проголосувати та зробити усвідомлений вибір. Зокрема, минулий досвід виборів в Україні свідчить про те, що значна кількість людей були позбавлені громадянських прав через порушення в списках виборців або в зв’язку з їхньою нездатністю належним чином зареєструватися. Особливо це актуально сьогодні, коли чимало громадян знаходяться поза межами свого постійного місця проживання. Однак вони теж мають право голосу. Тож члени нашої Коаліції надаватимуть усю можливу допомогу виборцям, аби таких випадків було якомога менше».

«Проблеми, які повинен вирішити цей проект, актуальні і для Львівської області. Адже в нашому регіоні також є чимало людей, які постраждали в результаті останніх суспільно-політичних подій у державі. Це й учасники революційних подій, і громадяни, які нещодавно переїхали на Львівщину зі східних та південних регіонів. Ну і звісно виборці, права яких, на жаль, порушуються на кожних виборах. Нашим завданням є мінімізувати кількість таких порушень та допомогти людям захистити їхні права. Тому наша організація, яка є членом Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, долучається до активної реалізації цього проекту в Львівській області,"- наголосив голова БО "Твоє право" Олег Ільків.

Проект «Захист цивільних та громадянських прав в Україні» реалізовують у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Для отримання безоплатної правової допомоги із зазначних питань громадяни можуть звертатися до центру права Благодійної організації «Твоє право» у Львові.

Адреса громадської приймальні: м.Львів, вул. Лисенка, 38. Тел.: (032) 243 94 08, (032) 243 94 09.
Дні прийому громадян (а попередньою домовленістю з правником): вівторок та четвер з 10:00 до 17:00 .

dailylviv.com

До теми

20:54 30 жовтня 2020 р.

ПЦУ - єдина канонічна православна церква на території України, - Вселенський патріарх Варфоломій

"Ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією (УП МПЦ) не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні", - повідомив Вселенський патріарх Варфоломій.

Рубрика: Політика

19:11 30 жовтня 2020 р.

47 нардепів хочуть приховати незаконне збагачення. Серед них - два Тараси зі Львова: Козак і Батенко

Національне агентство з питань запобігання корупції назвало повний список народних депутатів, які проти електронного декларування свого майна і відповідальності за "помилки".

Рубрика: Політика

12:36 30 жовтня 2020 р.

КГБ рекомендувало Віталія Коротича для встановлення «культурних контактів» з українською діаспорою

Центр досліджень визвольного руху спільно з архівом Служби безпеки України та Архівом національної пам’яті публікує у вільному доступі оцифровані копії документів з архівів КҐБ про членство УРСР в ООН.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу