Українських військовослужбовців на Львівщині вчать воювати в умовах гібридної війни

15:37 28 липня 2015 р.

Про це сьогодні, 28 липня, під час дискусії на тему: «Як багатонаціональне навчання «Репід Трайдент-2015» зміцнює колективну безпеку Європи та світу? Проблеми в спільному виконанні завдань та шляхи їх вирішення», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив командир 18-ї багатонаціональної бригади, полковник США Зейн Джонс (Zane Jones).

Підполковник запасу ЗСУ Віталій Юрчук зауважив, що існує багато різних визначень гібридної війни.
- Немає єдиного визначення цього терміну. Відповідно до документів – це є операції, які проводяться на певній території. Також різні люди по-різному коментують цей термін. Переважає думка, що це – війна, яку проводять різними нестандартними операціями. У 2008 році з’явилося визначення, що це війна, яка проводиться з використанням хімічно-біологічної зброї. І ще є думка, що це тимчасова партизанська війна із залученням часткової мобілізації, - каже він.

Для командира 18-ї багатонаціональної бригади, полковника США Зейна Джонса (Zane Jones) гібридна війна – це є певні види операцій. Саме в цьому контексті і проводяться навчання українських військовослужбовців.
- Перше визначення - це і  є найбільш близьким до мого поняття визначення гібридної війни. Можливо ще сюди слід додати кібервійну – це є щось нове.  Не вдаючись в деталі, я можу сказати, що ми включили  відпрацювання питанн, які дозволяють командирам та солдатам приймати рішення і бути готовими до ведення гібридної війни та до будь-яких ситуацій, Яяі виникають під час таких загроз, - каже американський полковник.

Офіцер з бойової підготовки з Канади, капітан Роб Хастингс (Rob Hastings) зауважив, що які би визначення не надавили терміном «гібридна війна», ми все одно говоримо про те саме.
- В цей час ми відходимо від звичайних стандартів звичайної війни і застосовуємо трошки інакшу тактику та стандарти. Збройні сили розвинених держав відходять від концепції використання армії та фронтів в сучасних збройних конфліктах. Сучасний світ дедалі більше нагадує перехід до таких локальних війн, де малими підрозділами сторони конфлікту використовують цивільне населення для того, щоби прикритися, переодягають їх у військову форму і використовують це цивільне населення у локальних конфліктах. Тому зараз важливо враховувати концепції переходу від великих наступально-оборонних війн до таких ось локальних конфліктів, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:52 30 листопада 2021 р.

Стахів завтра вийде з СІЗО і відмовляється від психіатричної експертизи на Кульпарківській, 95

Галицький районний суд скерував Остапа Стахіва на примусову психіатричну експертизу у Львівську обласну психіатричну лікарню на вул. Кульпарківській на 30 днів.

Рубрика: Політика

13:21 30 листопада 2021 р.

Пластуни збирають кошти на ремонт другого поверху будівлі у Винниках - центру Петра Франка

Пластуни закликають приєднуватися до Всеукраїнського дня добрих справ і підтримати ремонт другого поверху у вишкільному центрі Пласту у Винниках.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу