Українські дипломати очікують від уряду активних дій щодо Росії

21:30 27 березня 2014 р.


Фото: https://www.facebook.com/mfauaorg

Благодійний фонд «Майдан закордонних справ» поширив у четвер заяву стосовно стану українсько-російських відносин.

Українські дипломати, які об’єдналися в благодійний фонд «Майдан закордонних справ», висловили сьогодні, 27 березня, в своїй заяві здивування відсутністю чіткої позиції української влади щодо стану відносин з Росією і пропонують уряду 25 конкретних кроків у дипломатичній, правовій, військово-політичній, економічній та інформаційній сферах в умовах окупації значної частини української території російськими загарбниками. Експерти наголошують, що існує реальна небезпека повномасштабного військового вторгнення на решту території України російських збройних сил і зазначають, що українська влада не має права зволікати з реалізацією запропонованих заходів.

На думку експертів «Майдану закордонних справ», першочерговими завданнями в дипломатичній площині є розірвання дипломатичних відносин з Російською Федерацією та всіма країнами, які визнали анексію Криму, публічна денонсація усіх міжнародно-правових та політико-правових документів щодо стратегічного характеру українсько-російських відносин, інтенсивні консультації з урядом США щодо отримання Україною статусу держави привілейованого партнера, переговори з урядами США, Великобританії, Франції та Китаю з метою створення в Києві постійно діючого консультативного органу з державами-гарантами безпеки в рамках Будапештського меморандуму (1994 року) тощо.

Серед кроків правового характеру «Майдан закордонних справ» пропонує  внести зміни до законодавства України, які скасовували б принцип позаблоковості України, а також утверджували б європейську та євроатлантичну інтеграцію та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про спрощений порядок допуску на територію України збройних підрозділів та військовослужбовців держав членів Організації Північно-Атлантичного Договору (НАТО) у 2014 році з метою проведення спільних навчань, тренувань, надання практичної допомоги в організації охорони об’єктів стратегічної інфраструктури та виконання інших завдань в сфері безпеки та оборони України».

Також, в продовження ініціативи подяки російським громадянам, які публічно засудили агресію щодо Криму spasibo.mfaua.org, «Майдан закордонних справ» пропонує внести зміни до українського законодавства з метою спрощення процедури набуття українського громадянства для окремих категорій громадян РФ, зокрема тих, що переслідуються російською владою за політичні переконання та громадянську позицію, виконання журналістських обов’язків у зв’язку із реагуванням на окупацію української території російськими військами».

Довідка благодійного фонду «Майдан закордонних справ»:

«Благодійний фонд «Майдан закордонних справ» пропонує українцям і світові професійний погляд на зовнішню політику України – адекватні, зрозумілі, ефективні, базовані на непорушності прав людини та раціональному інтересі громадян, бізнесу, суспільства та держави форми і напрямки міжнародної діяльності.

Створення благодійного фонду «Майдан закордонних справ» було зініційовано українськими дипломатами у січні 2014 року. Головою правління Фонду є Богдан Яременко, Надзвичайний та Повноважний Посланник 1-го класу, генеральний консул України в Стамбулі та за сумісництвом представник України при Організаціі Чорноморського Економічного Співробітництва (2010-2013 р.р.). До складу Наглядової ради Фонду входять Андрій Клименко, директор Таврійського інституту регіонального розвитку, Тетяна Силіна, журналіст-міжнародник, оглядач, тижневик «Дзеркало тижня», Олександр Черненко, голова «Комітет виборців України».

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу