Україні побажали царя Ірода прогнати (доповнено відеосюжетом)

12:24 7 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: gordon.com.ua

Святий вечір перед Різдвом Майдан зустрів у пітьмі.


Відео: ccipress

Але це не завадило майданівцям та гостям насолоджуватись традиційними стравами і колядувати. До труднощів майданівцям не звикати.

Не обійшлося без них і в Святвечір: на головній площі столиці та прилеглих до неї вулицях вимкнулося вуличне освітлення. Попри загалом святкову атмосферу на Майдані у такі хвилини відчувається тривога. Біля намету комендатури кілька чоловіків жваво обговорювали ситуацію і роздавали розпорядження сотникам, які командували охоронцями барикад.

«Світло увімкнулося хвилин на 10-15, а потім згасло. Та ми готові до таких пригод і зараз будемо збільшувати чисельність охоронців на барикадах і на проходах на Майдан», – сказав журналісту Української служби «Deutsche Welle» Олександрові Савицькому один зі сотників, який представився Василем.

У темряві, що запала із заходом сонця, охоронцям було важче вирізняти з-поміж людей, які приходили на Майдан, нетверезих осіб. Але бійці «самооборони Майдану» успішно впоралися зі своїми завданнями – серед тих, хто прийшов святкувати, п'яних видно не було. Натомість, і ті, хто постійно перебуває на Майдані, і люди, що прийшли сюди зустрічати першу зірку, охоче пригощалися різдвяною кутею, яку тут готували за рецептами різних країв України.

Святкове частування

До казанів, в яких варилася кутя та інші пісні страви, вишикувалися довжелезні черги. «Найсмачнішою була кутя за поліським рецептом, яку давали біля Лядських воріт», – поділилася своїми спостереженнями киянка Наталя.

«А отам, біля монументу Незалежності, були дуже смачні пиріжки із маком», – відповіла їй кухарка з Майдану Олеся, яка приїхала сюди з Чернігова.

Серед решти дванадцяти пісних страв у черзі найчастіше згадували добрим словом борщ, зварений козаками у величезних казанах біля Будинку профспілок. Але дехто сперечався і доводив, що борщ і банош, який варили закарпатські кухарі з наметів, що стоять ближче до барикади на вулиці Інститутській, за своїми смаковими якостями є досконаліші за всі страви, які колись готувалися на Майдані.

Прогнати Ірода

Тим часом, на сцені Майдану, яка працювала завдяки електриці, яку виробляв для неї спеціальний дизельний генератор, розпочалися виступи священиків різних християнських конфесій. Серед натовпу ходили вертепи, які час від часу піднімалися на сцену і виконували колядки. Людей також розважали концертом естрадних виконавців та лазерним шоу.

Після сьомої вечора до людей зі сцени Майдану звернулися лідери трьох опозиційних партій. Вони привітали присутніх зі святом, побажали їм всілякого добра. А Україні – подолати всі негаразди і «царя Ірода погнати з Печерських пагорбів». Арсеній Яценюк сказав, що разом з ним на Майдані зустрічає Святвечір не лише його родина, а й батьки, що спричинило теплу емоційну реакцію людей.

Людей небагато

Кількість учасників свята оцінювали в п'ять-десять тисяч осіб. «Багато з тих, хто стояв тут від самого початку, поїхали до своїх рідних. А я тут був одним із перших ще 24 листопада, і піду звідси останнім. Бо Різдво ми святкуємо кожен рік, а за Україну поборотися, можливо, випадає раз в житті», – сказав молодий хлопець Ігор, який приїхав на Майдан зі Львівщини.

О десятій вечора на сцені Майдану священики православних та греко-католицької церков розпочали різдвяну літургію. «Завтра тут має бути значно більше людей, бо в нас буде більш насичена програма», – сказав «DW» один з керівників прес-служби Штабу національного спротиву Олександр Сочка.

Зокрема, він повідомив, що о 13 годині мають дзвонити дзвони у всіх церквах. Підтримати ці дзвони організатори закликають всіх, хто прийде на Майдан зі своїми маленькими дзвіночками.

«Щоденний Львів» інформував про те, що відбувалося напередодні на головній площі країни, в публікації «На Майдані – Святвечір (трансляції, відеосюжети)». Натомість про сьогоднішні події на ній – публікація «На Майдані – Різдво (трансляції, відеосюжети)».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів