Україна повернула з ОРДЛО 20 своїх громадян

16:26 16 квітня 2020 р.

  • 1

Нині завершився третій етап взаємного звільнення утримуваних осіб у межах формату «всіх на всіх». Україна повернула 20 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях.

«Перший етап був, коли повернули 35 людей: політв’язнів і наших моряків. Це була перша частина. Другий обмін був після домовленостей «Нормандської четвірки» – було звільнено 76 людей. Зараз ми повертаємо 20 людей», – повідомив  Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що українська сторона наполягала на тому, щоб провести звільнення якнайшвидше, не чекаючи завершення карантинних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусу.

«Ми можемо чекати закінчення карантину й потім робити більший обмін, але наша сторона тиснула, що не треба нічого чекати. Нам підтвердили 20 людей – давайте повертати 20 людей. Якщо завтра буде ще дві людини – будемо дві людини повертати, післязавтра буде 100 – повертатимемо 100», – сказав Зеленський.

Після повернення звільнені українці вирушать на обов’язкову обсервацію. Тривають перемовини про звільнення тих, кого утримують на території окупованого Криму та в Росії.

Таке повідомлення оприлюднене на офіційному інтернет-представництві Президента України

Натомість Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) порвідомив "Щоденний Львів", що як нейтральна організація взяв участь в операції з одночасного звільнення та передачі затриманих, щоб підтвердити згоду затриманих осіб на передачу і переконатися в проведенні операції з дотриманням міжнародних гуманітарних стандартів.

З початку конфлікту це вже четверта операція зі звільнення та передачі затриманих, в якій МКЧХ взяв участь у ролі нейтрального посередника. Сьогодні звільнено 38 осіб, 34 з них було передано; деякі були під вартою впродовж шести років. Попередньо було підтверджено їхнє бажання бути переданими.

Незабаром звільнені затримані вирушать додому, щойно пройдуть всі необхідні профілактичні процедури, пов’язані зі спалахом COVID-19. Уже найближчим часом вони зможуть зустрітися зі своїми сім’ями, що ще важливіше в умовах нинішньої пандемії.

МКЧХ продовжить стежити за долею звільнених затриманих, а також за долею осіб, які досі утримуються під вартою у зв’язку з конфліктом.

Речник представництва Європейського Союзу в Україні з цього приводу зробив заяву: "16 квітня, після домовленостей у рамках Тристоронньої контактної групи, відбулися взаємне звільнення осіб, що потрапили в полон в рамках конфлікту на сході України, та їхній обмін.

Ми вітаємо цей крок до втілення однієї з цілей, погоджених на Паризькому саміті Нормандського формату 9 грудня 2019 року. Європейський Союз очікує, що всі сторони надалі працюватимуть над виконанням Мінських угод, зокрема, спираючись на рекомендації, узгоджені в рамках “нормандського формату”.

Коментарі(1)

666

16:50 16 квітня 2020 р.

Відповісти

... а як там з Рабіновичем ? ... він же за українське сало кого завгодно обміняє-купить-продасть ...йому ще б когось обміняти-звільнити з російської тюрми , та , певне , йому сала українського нема де придбати , бо наразі всі базари позакривані , на карантині ...

До теми

21:29 29 травня 2020 р.

Граматичні помилки, відсутність структури, розмиті терміни – Львів та Суми проаналізували законопроєкти «Про медіа»

У Львівському пресклубі відбувся відеоміст Львів-Суми: «Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах «Про медіа» (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?».

Рубрика: Політика

11:14 28 травня 2020 р.

Відеоміст Львів-Суми: повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення - надмірні?

Сьогодні, 28 травня, о 12.00 у Львівському пресклубі - відеоміст Львів-Суми: “Повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у законопроєктах "Про медіа" (№2693 і №2693-1): надмірні чи недостатні?”.

Рубрика: Політика

Останні новини

У Львові в замкненій квартирі вже місяць лежить мертва жінка, - ріелтор

Угорщина відклала відкриття чотирьох пунктів пропуску на кордоні з Україною

На заході України пасажирські потяги поїдуть на кілька днів пізніше, ніж в інших регіонах

На Львівщині вшанували рятувальників, які загинули на полігоні ТПВ в Грибовичах

Львівщина - лідер за кількістю хворих на Covid, - МОЗ

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу