Україна потребує для перемоги на Донбасі кращої армії – нам її ще належить створити, – експерт

22:32 16 вересня 2014 р.


Фото: Reuters

На цьому наголошує у вівторок, підбиваючи підсумки 16 вересня, керівник ЦВПД і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у вівторок коментувати підсумки 16 вересня традиційно для нього – «з поганого: 

1. Терористичні організації «ДНР» і «ЛНР» оголосили про створення «об'єднаних збройних сил Новоросії» з єдиним «головнокомандувачем». Вони, звичайно, можуть створити хоч міжгалактичні сили зоряного десанту, бо назва «об'єднані озброєні сили» для цього збіговиська наркоманів і кримінальників звучить явно занадто розкішно. 

Справа не в цьому, а в тому, що російським воякам на Донбасі явно набридло потрапляти під міномети п'яних бойовиків та дохнути від «дружнього вогню», тому вони через Москву досить давно й тиснуть на своїх «соратників», щоб ті створили єдині органи управління своїми бандформуваннями. Останньою краплею став недавній артилерійський обстріл бойовиками російської ДРГ (диверсійно-розвідувальної групи. – «ЩЛ») під Дебальцевим. 

Створенням єдиного керівництва бойовиків вирішується завдання хоч якогось взаємодії росийско-терористичних військ. Для нас це дуже недобре, бо в цьому випадку ефективність дій противника значно зростає. 

Правда, далеко не факт, що не звиклі до дисципліни донбаські пахани й дрібні кримінальники візьмуть правила гри на ділі, а не на словах. Адже там кожен вважає себе князьком і Клаузевіцем (якщо вони знайомі з цим персонажем, що взагалі-то сумнівно). 

2. Попри підписані 12 вересня домовленості з ЄС та Україною, Росія має намір ввести мита на українські товари.  В Мінекономрозвитку РФ заявили: мовляв, уряд РФ повинен затвердити постанову про введення мит для України, а лише потім – відкладати його застосування, якщо Київ і Брюссель виконають свою обіцянку про відтермінування імплементації Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі. 

Що ж, це ще один привід переконатися: нам необхідно докласти всіх можливих зусиль, щоб Росія опинилася в плані економічного співробітництва від нас далі, аніж Зімбабве. Експортна та імпортна залежність від Москви може бути прийнятною тільки в плані закупівлі балалайок і матрьошок. Все інше – злочин проти економічної безпеки України. 

Із хорошого: 

1. Верховна Рада проголосувала за резонансні законопроекти про особливий статус деяких районів Луганської й Донецької області та про амністію бойовиків.  Місцеві вибори в нині окупованих районах мають відбутися 7 грудня 2014 року, при цьому на три роки тут вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, гарантується вільне використання російської та інших мов, держава профінансує підтримку соціально-економічного розвитку цих районів.

Тут же рішенням місцевих рад будуть створені загони народної міліції. Закон про амністію передбачає звільнення від відповідальності «учасників збройних формувань» і тих, хто протидіяли проведенню антитерористичної операції. 

З одного боку, ці закони сильно відгонять «зливом» Донбасу. З іншого боку, це абсолютно вимушений крок.

Варто подивитися правді в очі: ми цілком могли б довести почате до кінця й стерти бойовиків в дрібний пил (до чого все і йшло), якби не кинув Путін на Донбас свою регулярну армію. Україна виявилася нездатною протистояти цьому нашестю. Можна, звичайно, провести загальну мобілізацію, поставити під рушницю сотні тисяч громадян, і залити кров'ю Донбас, – але навряд чи це кращий варіант. 

Особисто я вважав і вважаю, що мирним шляхом проблему Донбасу не вирішити (теоретично можна дати Донбасу «свободу», а потім поступово й без реклами закручувати гайки, але такий сценарій явно не допустить Росія). Але для перемоги потрібна інша армія, яку нам тільки належить створити, благо потужна основа закладена в ході нинішніх бойових дій. А тому закон про особливий статус – це три крапки, але ніяк не крапка (хоч, погодьмося, з приводу цих крапок дуже багато питань – наприклад, щодо фінансування цих територій). Головне – не забалакати цю тему, посилаючись на економічні труднощі та інші обставини. 

Не менш важливе й те, чи задовольнить цей подарунок Києва Москву і бойовиків? Це ще питання...

У будь-якому разі, поки йдуть дебати – необхідно екстренно створювати укріплену лінію оборони по межі окупованих територій. Вона не буде зайвою при будь-якому розкладі. 

2. Верховна Рада та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію України та Євросоюзу.  При всіх застереженнях це – стратегічна перемога України.

Це те, з чого починався Майдан. Для нас шлях до цієї угоди став не тільки боротьбою «добра зі злом» всередині України – світлих сил з диктатурою Януковича, але й зі зовнішнім агресором. Жодна з країн ЄС та його партнерів не віддали стільки сил (і життів своїх кращих синів) за свій вибір та за місце в європейській сім'ї. 

Але всі ми прекрасно розуміємо, що Угода – це ще далеко не Україна в Європі. Революція в мізках далеко не закінчена.

Окреме спасибі Путіну – своєю агресією він штовхнув багатьох наших співвітчизників вбік ЄС набагато могутніше, аніж усі розповіді про демократію та європейські цінності, разом узяті. 

3. І знову законодавча ініціатива – такий сьогодні день. З превеликим працею Рада прийняла багатостраждальний, але й більш ніж очікуваний закон про люстрацію. 

Ну дуже не хотіла маса депутатів приймати закон про очищення влади. Але під стінами Ради стояли прості українці – ті, кому небайдуже майбутнє країни.

Та й спікеру парламенту довелося заявити парламентаріям, що тих не випустять із зали доти, поки цей закон не приймуть. Прийняли. 

Цікаво лише – наскільки цей закон буде ефективний в реальності. Ми сьогодні бачимо, як раз у раз спливають на високих постах веселі хлопці, які ще вчора язиками чистили черевики кліці Януковича. Але робота цього закону залежить і від нас, простих громадян України, і громадянського суспільства – благо, воно сьогодні в країні є!. 

Дмитро Тимчук написав це сьогодні, 16 вересня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» й на сайті «ІС».

dailylviv.com

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу