Україна може розраховувати на підтримку Німеччини - Шольц

15:28 11 грудня 2023 р.

Фото до новини

Німеччина не припинить підтримку України та сподівається, що всі друзі та партнери України надішлють важливий сигнал готовності стояти на боці Києва світу та Кремлю.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на спільному з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте брифінгу в Берліні в понеділок, пише DailyLviv.com. . 

«Україна може розраховувати на продовження нами підтримки проти російського агресора, наразі та в майбутньому - з нашими постачаннями військової техніки, гуманітарною і фінансовою підтримкою», - підкреслив Шольц, додавши, що особливо в нинішній непростій ситуації важливо в Європі та за її межами просигналізувати Україні про те, що вона впевнено може покластися на допомогу партнерів.

Читайте також: Німеччина розгорне в Україні ще одну систему «Patriot»

За словами глави німецького уряду, війна може тривати ще довго, хоча на початку могло здаватися, що до цього не дійде. Тому важливо сформулювати довгострокову перспективу, довести, що є готовність підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно, та до того ж у необхідному обсязі. Зокрема, Шольц згадав забезпечення амуніцією та налагодження її виробництва, для чого потрібні спільні зусилля. 

«Якщо ми сформулюємо це послання з боку кола європейських, міжнародних друзів і помічників України, це буде також послання російському президентові, який вочевидь сподівається, що готовність у наших країнах робити необхідне знизиться. Отже, це було би важливим сигналом, коли ми йому скажемо: не розраховуй на це!» - сказав Шольц і висловив сподівання, що саме такий сигнал буде надіслано наприкінці тижня з Брюсселю.

Він також запевнив, що в Німеччині допомога Україні має широку підтримку серед населення та з боку демократичних партій.

Читайте також: Німеччина подвоїть військову допомогу Україні

Розширення ЄС і потрібні для цього реформи об’єднання є, за оцінкою німецького канцлера, однією з центральних тем наступної зустрічі лідерів Євросоюзу в Брюсселі. Шольц нагадав, що йдеться про одностайність усіх членів об’єднання. У питанні фінансування залишаються невирішеними питання, які не можна вирішити одними лише новими грошовими вливаннями, зауважив він.

Шольц нагадав про основні пункти обговорення Європейської Ради пізніше цього тижня, в якому він візьме участь: російський напад на Україну та його наслідки, питання розширення ЄС і реформування, напруження на Близькому Сході та внутрішньоєвропейські справи тощо.

Нагадаємо, Німеччина планує збільшити військову допомогу Україні з нинішніх трьох до понад 15 мільярдів євро.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів