Україна депортує білоруських героїв Майдану з країни, – опозиціонер

13:57 19 листопада 2014 р.

Україна не хоче бачити політичних репресій у Білорусі. Україна дивиться на Білорусь очима Лубянки та Кремля.

Таку заяву в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Річниця Майдану. Чому білоруських учасників Майдану вирішили віддати Лукашенкові?"» зробив голова руху солідарності «Разом» і Білоруського центру в Україні В'ячеслав Сівчик.
Підставою для такої заяви став факт відмови трьом білоруським опозиціонерам у політичному притулку в Україні. Тим паче, що ці опозиціонери були активними учасниками Революції Гідності.

- Це дуже відомі в Білорусії опозиціонери, вони зазнали там переслідувань. Це – Дмитро і Анжела Гуничі, Галина Сорочик та Олег Овчинніков. Галина працювала лікарем в Будинку профспілок у Києві під час Майдану, - каже В'ячеслав Сівчик.

Після перемоги Революції Гідності, в березні цього року четверо осіб подали документи на отримання політичного притулку в Україні. І троє з них уже отримали письмову відмову. Четвертого, очевидно, очікує така ж доля.

- Вже відразу, коли вони подали документи, їх попередили, що отримають відмову, - каже В'ячеслав Сівчик.

Білоруський опозиціонер зауважив, що Галину Сорочик вже збиралися депортувати до Білорусії. А поїхати в інші країни, які більш прихильні до політичних біженців, вони не можуть: їхні документи – в міграційній службі та й віз опозиціонери не мають і не можуть їх отримати, тому що вони, як громадяни Білорусі, можуть отримати їх тільки на території «своєї» країни.

Також В'ячеслав Сівчик зауважив, що ніхто з нового українського керівництва не знайшов часу, щоби зустрітися з білоруськими опозиціонерами. Хоча, за його словами, таке ставлення української влади – не тільки до білорусів, але й до представників опозиції інших країн радянського простору.

Що стосується вищезгаданих чотирьох білоруських опозиціонерів, то вони звернулися за допомогою до громадськості. І 21 листопада міграційна служба пообіцяла ще раз розглянути це питання.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу