У Львові звільняли Сихівський район від російськомовного культурного продукту

20:06 28 грудня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні представники Львівської ОДА, громадськості, активісти провели роз’яснювальну роботу серед власників, адміністративного персоналу, працівників закладів Сихівського району міста Львова.

Міжвідомча робоча група продовжує інспектувати заклади обслуговування населення на дотримання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту. Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

Листівки «На Львівщині встановлено мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту» та наліпки «Територія вільна від російськомовного культурного продукту» отримали працівники перукарень, ресторанів, кафе, дитячих центрів, МАФів. Основна ціль рейдів – застерегти власників закладів, де бувають мешканці та гості міста, від використання російськомовної культурної продукції, зокрема музики.

«Завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі ми  доносимо до суб’єктів господарювання інформацію про те, що рішенням Львівської обласної ради встановлено Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. На виконання цього рішення розпорядженням голови ЛОДА створена Міжвідомча робоча група, яка й інспектує заклади. Ми напрацювали механізм проведення такої роз’яснювальної роботи. Надалі ми плануємо розширювати діяльність групи, зокрема це виїзди у райони області. Зазначу, що при кожній РДА також створені робочі групи,  які мають проводити інформаційно- роз’яснювальну роботу»,- розповів заступник директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Юрій Горун.

Це вже друга інспекція Міжвідомчої групи. Сьогодні, ж як і минулого разу, обстежили майже  пів сотні закладів громадського обслуговування. Працівники більшості закладів з розумінням поставилися до цієї ініціативи.

«За російськомовним культурним продуктом, як за ширмою, насправді ховається російська інформаційна пропаганда, яка вкраплюється в український інформаційний простір. Разом з тим, поширення російськомовного культурного продукту створює сприятливе середовище для того, щоб був усунений україномовний культурний продукт. Відтак, таким чином ми намагаємось і підтримати україномовний продукт і усунути російську пропаганду з українського інформаційного простору», - розповів член Міжвідомчої робочої групи,  громадський активіст Юрій Дадак.

«У тих закладах, де ми були, позитивно ставляться до такої ініціативи, в частині закладів запевняють, що взагалі не крутять російськомовної музики, інші – обіцяють, що дотримуватимуться мораторію. Будемо перевіряти їхні обіцянки. Російська музика є частиною «русского міра», проти якого ми боремось»,-  зазначив учасник російсько-української війни, член Міжвідомчої робочої групи Антон Петрівський.

Нагадаємо, що рішення №745 Львівської обласної ради про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту затвердили у вересні 2018 року. Документ прийняли з метою захисту українського інформаційного простору після численних звернень патріотичних та ветеранських громадських організацій.

Путін - учень Гітлера

Артистів-гастролерів у Росії до участі в «Українській пісні» не допустять

Інтернетом поширюється «Посібник учасника бойкоту російських товарів»

У Львові нацькували на російські товари 46-х мишей (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів