У Львові викликають на допити євромайданівців

22:20 12 грудня 2013 р.

Фото до новини


Фото: zik.ua

Проти них уже відкрито два кримінальні провадження.

Проти учасників львівського Євромайдану відкрито кримінальне провадження за 161-ю статтею Кримінального кодексу («розпалювання національної ворожнечі»), а проти студентів Українського католицького університету – за 279-ю («блокування транспортних комунікацій»). Двох активістів Майдану уже викликали на допит у прокуратуру Львівської області.

Один із них – організатор львівського Майдану Василь Молдаван. Його слідчі прокуратури допитували протягом години.

«Кримінальне провадження щодо розпалювання національної ворожнечі мотивують тим, що 8 грудня на віче були заклики до расової і релігійної ворожнечі. Запитували, хто виступав на сцені, хто що говорив, чи не помічали закидів щодо расової нетерпимості, конкретного нічого не кажуть, не показують саме кримінальне провадження, бо це слідча таємниця, але просять дати покази щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі, чого не було на Майдані», – розповів Василь Молдаван коресподенту «Радіо Свобода»

За цією ж кримінальною справою у якості свідка викликали чиновника міської ради Тараса Чолія, який виступав на віче 8 грудня. «Я не можу говорити про те, що відбувалось під час допиту, бо підписав документ про нерозголошення таємниці слідства. У своїй промові на віче я не торкався жодних національностей, етнічних груп», – каже Тарас Чолій. Свідки на допит у прокуратуру ходили з адвокатами, повістку їм передав працівник СБУ, оскільки до робочої комісії, яка проводить слідство за статтею 161, входять працівники СБУ, прокуратури і правоохоронних органів. 

Чиновнику обрали запобіжний захід 

Правоохоронці завітали в Український католицький університет і просили прізвища студентів, які їхали 26 листопада у Київ і перекрили міжнародну трасу. Тоді автобус, в якому перебувала молодь, зупинили працівники ДАІ, щоб перевірити документи, а згодом з автобуса хтось зірвав номерний знак. Студенти на знак протесту перекрили трасу. На місце події приїхав чиновник міськради Андрій Шевців.

І нині він отримав повідомлення від правоохоронців про те, що підозрюється у блокуванні транспортних комунікацій, тобто, кримінального правопорушення, передбаченого статтею 279 Кримінального кодексу. Відтак щодо Андрія Шевціва застосовано запобіжний захід – не відлучатись від місця реєстрації чи проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду. 

«Я прибув на місце події, коли рух транспорту у напрямку до Києва був обмежений. Посеред дороги, перед колоною машин, стояв патрульний автомобіль ДАІ, перегородивши таким чином дорогу», – пояснює чиновник міськради.

У телевізійників просять відеоматеріали

У керівництва «24» каналу Генпрокуратура просила надати персональні дані журналістів і операторів, які висвітлювали київські події, а телеканал «ЗІК» правоохоронці просили надати відеоматеріали з віча на львівському Майдані 8 грудня. Як пояснює прес-служба Генпрокуратури, такі відеоматеріали потрібні, щоб об’єктивно розслідувати і встановити справжню картину подій у Києві. А тому «слідчі органи прокуратури направили низку запитів у редакції багатьох ЗМІ, журналісти яких були свідками подій 29-30 листопада». 

Генпрокуратура просить керівників редакцій і журналістів не розцінювати виклики на допити як втручання у роботу ЗМІ чи перешкоджання. Якщо журналіст відмовляється свідчити, то це його право, наголошують у прокуратурі. 

Адвокат Дмитро Гудима радить свідкам у політичних справах скористатись правом і відмовитися від свідчень, бо закон це дозволяє. «Якщо ніхто нічого не захоче говорити, ні один свідок, то інформація ніяким чином не може бути використана. Нехай самі копають. Ідея слідчого полягає в тому, що з інформації свідка, навіть загальної, він вибирає фрагменти, щоб викликати нового свідка і хтось може щось повідомити, щоб когось нового викликати зі свідків», – зауважив адвокат. 

Львівські активісти Майдану, які проходять свідками у кримінальній справі, вважають, що представники силових структур просто намагаються їх залякати.

Як інформував «ЩЛ», студентів зі Львова хочуть ув’язнити за блокування траси, через Євромайдан викликають на допити й працівників мерії Львова, начальнику її управління внутрішньої політики Андрію Шевціву пред’явлено підозру в «організації блокування транспортних комунікацій», карні справи проти них стимулює десант Генпрокуратури на Львівщині, співголова Львівського регіонального штабу національного спротиву й народний депутат Ірина Сех була на допиті в слідчому відділі прокуратури, куди її викликали повісткою як свідка у кримінальному провадження, порушеному через мітинг 8 грудня у Львові, але відмовилася давати свідчення.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів