У Львові відзначили День Національної гвардії

13:20 26 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Національної гвардії України

На сході України полягли 18 військовослужбовців Західного оперативно-територіального управління НГУ.

«У Західному оперативно-територіальному управлінні відзначили другугу річницю Національної гвардії України», – повідомили сьогодні, 26 березня, в прес-службі НГУ, де також розповіли подробиці:

«25 березня, в Центрі культури та дозвілля зібрались військовослужбовці військових частин Національної гвардії України Львівського гарнізону та запрошені гості. Розпочався захід з вступного слова т.в.о. начальника Західного оперативно-територіального управління (ОТО) Національної гвардії України полковника Олега Сахона: «Новітня історія Національної гвардії України має свій поочаток з рішучого звільнення від сепаратистів та російських найманців Харківської ОДА, знищення їх блокпостів на підступах до Слов’янська та Краматорська, рішучих дій в Маріуполі, мужності, стійкості в Луганському аеропорту та обласному військовому комісаріаті. Вона продовжилась під час звільнення Лисичанська, Артемівська, Сєверодонецька та Пропасної, у мужньому протистоянні на Дебальцевському виступі, і на Бахмутській трасі. У цих перемогах є свої командири, солдати – їх сотні. Окрема подяка тим, хто у тяжку годину залишив спокійне життя і став до гвардійського строю».

За час проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях загинуло 180 військовослужбовців Національної гвардії України, 18 з них були військовослужбовцями Західного ОТО НГУ. Пам'ять загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході нашої Держави вшанували хвилиною мовчання. До погруддя Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, яке встановлене на території Галицького з’єднання, поклали квіти.

Привітати національних гвардійців з професійним святом прийшли представники органів державної влади: заступник голови-керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, керуючий справами виконкому Львівської міської ради Марта Литвинюк. Зі словами вдячності до присутніх військовослужбовців звернулась народний депутат сьомого скликання, голова ГО «Матері мобілізованих» Лідія Котеляк: «Від всіх матерів, хочу привітати вас з другою річницею створення Національної гвардії та побажати всім вам здоров’я, миру в наших серцях, в наших сім’ях та в нашій країні. Запевняю вас, що наша громадська організація і надалі буде допомагати військовослужбовцям Національної гвардії в любих питаннях. Слава Україні».

Вітали національних гвардійців і представники силових структур: т.в.о. начальника ГУ Національної поліції у Львівській області – полковник поліції Дмитро Загарія, ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності – генерал-лейтенант служби цивільного захисту Михайло Козяр, начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області – генерал-майор служби цивільного захисту Сергій Дмитровський, в.о. першого заступника начальника управління державної пенітенціарної служби України у Львівській області – полковник внутрішньої служби Сергій Бешко, заступник ректора Національної Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного – полковник Валерій Семак. Також привітати нацгвардійців прийшли консул Республіки Польщі Пьйотр Чепулоніс та заступник Генерального консула Республіки Чехії Валеріа Фюлеова.

Під час своїх виступів гості від щирого серця вітали нацгвардійців та нагороджували подарунками. По закінченню офіційної частини для присутніх в залі був організований святковий концерт. У виконанні військового оркестру прозвучали композиції відомих світових та українських композиторів-класиків. Українські пісні прозвучали у виконанні солістки гурту «Львівський грамофон» Вікторії Оніщук та гурту «Діброва».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів