У Львові відкриють Почесне консульство Словацької Республіки, яке очолив хірург

16:42 1 березня 2024 р.

Фото до новини

Цю офіційну подію запланували на 11 березня.

Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com.

Сьогодні, 1 березня, з робочим візитом на Львівщині перебуває Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс. Це перший візит Генерального консула у Львівську область.

У межах візиту Павол Паніс зустрівся з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким. Серед учасників зустрічі також Почесний консул Словацької Республіки у Львові Юрій Переста.

«Словаччина підтримувала, підтримує і буде підтримувати Україну. Одна річ – те, що поширюють деякі медіа, зовсім інша – те, що є за фактом: це підтримка України в її прагненнях бути частиною Європейського Союзу, бути вільною та незалежною державою», - зазначив Павол Паніс.

Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді анонсував офіційне відкриття Почесного консульства Словацької Республіки у Львові. 

Попри те, що його запланували на 11 березня, працівники установи вже активно працюють, зокрема над розвитком медичної галузі. Йдеться про навчання українських дітей у Словацькій Республіці, підписання договорів між медичними навчальними закладами Львівщини та Словаччини, визнання дипломів, відкриття філій медичних навчальних закладів у Словаччині. 

Максим Козицький подякував Словацькій Республіці за надану допомогу, серед якої є гуманітарна підтримка, прихисток українців, які змушені покидати свої домівки, логістика, та висловив сподівання на майбутню підтримку й розширення співпраці. 

Журналіст DailyLviv.com поцікавився телефонорм у пана Юрія Перести, чи не матиме він наміру невдовзі балотуватися на виборну посаду ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, на що одержав у відповідь категоричне "ні".

"Мене ще ніхто у Львові про це не запитував, але таких планів не маю", - запевнив Юрій Переста. 

Довідка

Юрій Переста, 1966 р.н. Доктор медичних наук, професор, лікар вищої категорії, заслужений лікар України. Працював: завідувачем відділення хірургії №1 ОКЛ м. Ужгорода, професором кафедри госпітальної хірургії, головним хірургом управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, завідувачем кафедри хірургічної стоматології, деканом стоматологічного факультету УжНУ, проректором з науково-педагогічної роботи УжНУ, завідувачем кафедри хірургії у Львівському медичному інституті.

Зараз Юрій Переста ‒ професор кафедри фізіотерапії Прешовського університету (Словаччина), професор кафедри хірургії Львівського медичного університету, головний лікар  медичного центру «Діамед» і Почесний консул Словацької республіки у Львові. Він автор 5-ти монографій та підручників для студентів-медиків, понад 200 наукових публікацій та 25 патентів, як хірург зробив понад 3 тис. складних операцій.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів