У Львові розповіли про «метод Геббельса» у передвиборчій агітації

21:55 6 жовтня 2020 р.

Тема, яка повторюється кілька разів, стає істиною. Саме таким принципом послуговувався головний пропагандист нацистської Німеччини Йозеф Геббельс – і його методом, на думку львівської журналістки і блогерки Ольги Березюк, не гребують деякі кандидати в нашому місті.

На засіданні «"Чорний” піар і маніпуляції на місцевих виборах: як це впливає на рейтинги кандидатів?» у Львівському пресклубі вона зауважила, що якщо один з кандидатів, який є власником і телеканалу, і радіо, і сайту, постійно оббріхує свого суперника, у виборця несвідомо закладається думка: «Мабуть щось у цьому є», пише DailyLviv.

- Людина чує одну й ту ж інформації і з телевізора, і в радіоефірі, вона заходить в інтернет переглянути новини – і читає знову про «поганого» кандидата. Пересічний виборець не завжди замислюється, що недостовірна інформація йде з одного й того ж джерела. Він думає, що її подають різні ЗМІ. В результаті – вірить. Так працював Геббельс, так працює одна з політичних сил у Львові та її лідер.

Однак Ольга Березюк, яка є кандидаткою в депутатки до Львівської обласної ради від партії “Європейська солідарність”, не озвучила назву партії і прізвище її керівника.

За словами журналістки, в законодавстві немає визначення терміну «чорний піар», а тому він не заборонений. Вона навела приклад того, як це працює:

- Коли я працювала у відділі комунікацій ЛОДА, ми організували престур, щоб журналісти могли оцінити ремонт доріг в області. Всі ЗМІ подали приблизно однакову за змістом, позитивну інформацію. І лише представники одного з медіа, які – для нас це не було сюрпризом  – приїхали шукати недоліки, написали матеріал у стилі «яма на ямі», «знову прогавили». Ми бачили, як вони ходили з камерою на ще не відремонтованих ділянках, шукали недоліки. А хто хоче їх знайти – завжди знайде, навіть якщо доведеться перекручувати факти. Якщо людина є гарним фахівцем у піарі, вона навіть із суперпозитивної новини зробить негативну.

Ольга Березюк, яка віднедавна веде свій блог на політичну тематику, зазначила, що не вдається до «чорного» піару, проте сказати, що тут є «білий» піар теж не зовсім правильно.

- Радше я б охарактеризувала свій блог як «фактаж викладений з гумором». А загалом я проти будь-яких маніпуляцій. Вважаю, що нам не потрібно щось вигадувати. У нас є чітка передвиборча програма. Ми маємо конкретні результати дій. Люди це бачать. І я знаю, що вірять, бо рейтинги нашої політичної сили і кандидата зростають. Я не сумніваюсь, що виборець здатен проаналізувати інформацію і зробити власні висновки. І що на красиву, але неправдиву картинку вони не ведуться, – підсумувала Ольга Березюк. 

Зворотний ефект: як у Львові чорний піар допомагає підняти рейтинг кандидата.

"Чорні" піарники масово розсилають компромат про суперників у групах ОСББ, – аналітик.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

19:08 22 жовтня 2020 р.

Творчі спілки Львівщини закликали голосувати за Силу і честь на виборах 25 жовтня

Ліга творчої інтелігенції та творчих спілок Львівщини підтримала партію "Сила і честь" на виборах до рад Львівщині та закликала голосувати за Юрія Візняка та Любомира Сопільника.

Рубрика: Політика

14:40 22 жовтня 2020 р.

Тарас Кльофа обійшов усіх у Фейсбуці, а Ігор Васюник найбільше витратився на рекламу в соцмережах

13 зі 17 кандидатів, які претендують на посаду очільника Львівської міської територіальної громади, використовують тренд політичного піару – рекламу у соціальних мережах.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу