Чорні піарники масово розсилають компромат про суперників у групах ОСББ, – аналітик

12:29 7 жовтня 2020 р.

Будь-які передвиборчі перегони – це завжди маніпуляція свідомістю виборця. І якщо ми вважаємо, що вона нас не торкнеться, то глибоко помиляємось. Адже з року в рік політичні маніпулятори вдаються до нових і нових методів впливу.

- Саме слово «маніпуляція» походить від французького слова «manipulation», що буквально означає «вплив», операція», - пояснив Маркіян Михайлишин, аналітик Львівського центру політики та аналітики "Поліс". – У політиці під маніпуляцією розуміють програмування думок і прагнень людей, їхніх настроїв і психічного стану, щоб схилити на свій бік. Тобто, кожен політик прагне «піддати управлінню» якомога більшу кількість людей, щоб вона за нього проголосувала.

Про це пише DailyLviv.

Сьогодні штаби різних політичних сил і кандидатів роблять ставку на «чорний» піар з метою опустити рейтинг суперників, і роблять це в різний спосіб, каже аналітик:

- За моїми спостереженнями, вектор агітації змістився з телебачення і радіо до інтеренету: починаючи він онлайн-ресурсів до мобільних додатків. Наприклад, поширеною практикою стало ноу-хау, коли у групі ОСББ у VIBER з’являються агітаційні матеріали – часто у формі «джинси» і, наче б то, інформаційних повідомлень. Це притуплює пильність людей, вони схильні такі повідомлення читати, іноді й не розуміючи, що втрапили на гачок певного політика.

За його словами, у соцмережах агітатори використовують рекламу, наполегливо вклинюючись у стрічки потенційних виборців.

- Ми бачимо скандальні пости, чим емоційніші – тим ефективініше вони на нас діють. Ми проглядаємо «лайки» і «дислайки»: все це конструює інформаційне поле виборців. І розраховане воно, передусім, на ту категорію людей, яка ще не визначилась, за кого голосувати, - пояснює Маркіян Михайлишин.

Дуже часто, каже аналітик, маніпулятори використовують правдиву інформацію, але не всю, а лише - частково.

- Наприклад, пишуть, що той чи інший кандидат свого часу працював у команді певного чиновника, якого взяли на хабарі. Сам кандидат може бути непричетним до скандалу, але ж - працював у команді? Так! І у виборця складається відповідне враження про нього. Також маніпулятори полюбляють витягати «скелети зі шафи»: оприлюднюють напередодні виборів той чи інший компромат. Цю інформацію вони могли здобути ще кілька років тому, але подають її саме тепер, щоб люди обурювались і віддали свої голоси за іншого,–  розповів Маркіян Михайлишин.  

Виборець повинен знати лише одне, що вибори – це завжди маніпуляція. І намагатися робити власні висновки, наголосив він.

Ці думки Маркіян Михайлишин озвучив на засіданні "Чорний” піар і маніпуляції на місцевих виборах: як це впливає на рейтинги кандидатів?”, яке відбулось у Львівському пресклубі.

У Львові розповіли про «метод Геббельса» у передвиборчій агітації.

Зворотний ефект: як у Львові чорний піар допомагає підняти рейтинг кандидата.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

15:34 27 жовтня 2020 р.

Синютка закликав всі політсили, включно із Самопоміччю, об’єднатися в новообраній ЛМР

У Львівській міській раді «Європейська Солідарність» матиме найбільше представництво депутатів - близько 30%. Такими є попередні результати більшості соціологічних служб, а також паралельного підрахунку експертів «ЄС».

Рубрика: Політика

15:17 27 жовтня 2020 р.

Опрацьовано 100% протоколів: у Львівську міськраду заходить 5 партій

Сьогодні, 27 жовтня, на брифінгу «Львівщина після першого туру місцевих виборів» у Львівському пресклубі штаб "Європейської Солідарності" надав журналістам інформацію про результати голосування до Львівської міської ради, після опрацювання 100% протоколів ДВК.

Рубрика: Політика

14:47 27 жовтня 2020 р.

На двох стільцях: людина Садового, яка очолювала виборчу комісію, балотувалась до Львівської райради від іншої партії

Голова однієї з виборчих комісій у Львові, який представляв кандидата на посаду міського голови Львова Андрія Садового, примудрився одночасно бути кандидатом в депутати до Львівської районної ради від партії «Сила і честь».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу