У Львівській області очікують 6 500 додаткових виборчих голосів від переселенців

16:53 15 жовтня 2014 р.

Тільки у Львівській області 26 жовтня на виборах до Верховної Ради можуть проголосувати майже шість з половиною тисяч переселенців та біженців з АР Крим, міста Севастополя, Донецької і Луганської областей.

 Про це під час засідання на тему «Особливості голосування переселенців на територіях, що приймають їх. Презентація «Пам’ятки переселенцю», яке  відбулося в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) , повідомила заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксана Яковець.

За її словами, станом на 15 жовтня в області в базу даних внесено інформацію про 7 тисяч 842 біженців та переселенців. Це жителі АР Крим, міста Севастополя, Донецької і Луганської областей. З них майже 2600 – мешканці півострова та міста Севастополя, решта – зі східних областей. Причому, переважають переселенці з Донецької області.

З них шість з половиною тисяч – це дорослі особи з правом голосу. 
Як стверджує Оксана Яковець, переселенці зі Сходу України не поспішають повертатися додому. Більшість шукає можливість виїхати за кордон або залишитися у Львівській області.

- За весь цей період повернулося близько 600 осіб. Перша хвиля повернення була в квітні - до середини травня. А тепер уже виїжджають одиниці. І то, в основному, щоби полагодити якісь свої питання, - каже заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.

Також вона зауважила, що останнім часом збільшилася кількість переселенців похилого віку. Якщо раніше приїжджали молоді люди, то зараз більшість – пенсіонери. Всі вони реєструються в органах соціального захисту.

Також Кабмін прийняв постанови №№ 505 і 509, які регулюють порядок надання адресної грошової допомоги вимушеним переселенцям на оплату житла і комунальних послуг. І вже з 13 жовтня органи соціального захисту населення здійснюють прийом заяв для виплати цієї допомоги.

- Для працездатного члена сім’ї розмір допомоги складає 442 гривні, для непрацездатного – 884 гривні. Але сумарно розмір допомоги для родини не буде перевищувати 2400 гривень. Призначатиметься допомога на 6 місяців. І для її призначення слід звернутися в управління соціального захисту за місцем тимчасового проживання, - каже Оксана Яковець. 

Отже, якщо до цієї постанови особи працездатного віку, які не розраховували на допомогу, не поспішали реєструватися. То зараз в органах соцзахисту вже можуть приблизно порахувати, скільки в області додалося осіб з правом голосу. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:59 27 вересня 2020 р.

250 українських військових вилетіли зі Львова в Конго

В командуванні сухопутних військ ЗСУ відбулись проводи військовослужбовців чергової ротації вертолітного загону місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу