У Львівській міській раді ще працюють над кодексом етичної поведінки

12:30 21 січня 2020 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

На засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР депутати підтримали проект ухвали «Про затвердження Кодексу етичної поведінки депутатів Львівської міської ради».

Про це розповіли у вівторок, 21 січня, на інформаційному портал депутатів Львівської міської ради. Начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський повідомив засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР: «Проект положення розроблений спільно з членами робочої групи, які працювали над статутом. Це є рамковий документ, який не містить значних новел, тут зведений сучасний стан справ, який регламентує депутатську діяльність. У кодексі є кілька розділів, перший «Основні принципи діяльності депутатів Львівської міської ради».

Чиновник також зазначив: «У кодексі – сім пунктів, проте є бачення їх скоротити і залишити лише чотири пункти – служіння інтересам громади; повага до гідності та прав інших суб’єктів; чесність, об’єктивність та відкритість; шанобливе ставлення до ресурсів територіальної громади. Як йдеться у пояснювальній записці, цим проектом пропонується встановити визначення обов’язку особистого голосування та санкції за ухилення від дотримання цього обов’язку, механізм врегулювання конфлікту інтересів серед депутатського корпусу Львівської міської ради».

Голова комісії Юлія Гвоздович у ході обговорення зазначила: «Основні аспекти етичної поведінки депутатів міської ради визначені в законодавстві та статуті Львова. Однак позитивним є те, що в кодексі ми врегульовуємо питання кнопкодавства у раді, яке до цього не було визначене жодним документом. Тепер за рекомендацією комісії законності міський голова, якщо було помічено кнопкодавство, може рекомендувати скасувати таке рішення і воно втратить чинність».

Депутат також нагадала: «Минулого року був випадок, коли неособисте голосування було зафіксоване на відеотрансляції сесійного засідання. І до нас звернулась громадська організація, яка це помітила, проте ми не мали жодного порядку дій  у разі виявлення такого факту». 

Відтак, на засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР вирішили: «Рекомендувати Львівському міському голові зупинити дію ухвали та направити її на повторний розгляд, у разі якщо голос депутата Львівської міської ради був вирішальним при ухваленні рішення щодо цього проекту ухвали».

Окрім цього, за словами Юлії Гвоздович, кодексом має бути також передбачено, що депутат чи міський голова має не лише озвучити, що в нього є конфлікт інтересів, а й підставу його виникнення. Це мають вносити у протокол засідання міської ради.

Як інформував «Щоденний Львів», 20 вересня у ЛМР повідомили, що вже затвердили кодекс поведінки.

dailylviv.com

До теми

14:24 30 листопада 2020 р.

Львівська міська ТВК запропонувала тимчасовій президії ЛМР узаконити Андрія Садового

А також двох депутатів, зареєстрованих міською ТВК 25 листопада, наступного дня після проведення "ургентної" сесії ЛМР, що не дочекалася офіційних результатів про обрання міським головою Андрія Садового.

Рубрика: Політика

13:15 30 листопада 2020 р.

Фракція «ВАРТА» у Львівській міській раді визначилася з керівником і заступником

Депутати від партії «ВАРТА» у Львівській міській раді керівником своєї фракції обрали Юрія Мартинюка – співзасновника політсили та однієї з найбільших у Західній Україні волонтерських організацій «Народна Самооборона» Львівщини.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу