У Львівській міській раді ще працюють над кодексом етичної поведінки

12:30 21 січня 2020 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

На засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР депутати підтримали проект ухвали «Про затвердження Кодексу етичної поведінки депутатів Львівської міської ради».

Про це розповіли у вівторок, 21 січня, на інформаційному портал депутатів Львівської міської ради. Начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський повідомив засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР: «Проект положення розроблений спільно з членами робочої групи, які працювали над статутом. Це є рамковий документ, який не містить значних новел, тут зведений сучасний стан справ, який регламентує депутатську діяльність. У кодексі є кілька розділів, перший «Основні принципи діяльності депутатів Львівської міської ради».

Чиновник також зазначив: «У кодексі – сім пунктів, проте є бачення їх скоротити і залишити лише чотири пункти – служіння інтересам громади; повага до гідності та прав інших суб’єктів; чесність, об’єктивність та відкритість; шанобливе ставлення до ресурсів територіальної громади. Як йдеться у пояснювальній записці, цим проектом пропонується встановити визначення обов’язку особистого голосування та санкції за ухилення від дотримання цього обов’язку, механізм врегулювання конфлікту інтересів серед депутатського корпусу Львівської міської ради».

Голова комісії Юлія Гвоздович у ході обговорення зазначила: «Основні аспекти етичної поведінки депутатів міської ради визначені в законодавстві та статуті Львова. Однак позитивним є те, що в кодексі ми врегульовуємо питання кнопкодавства у раді, яке до цього не було визначене жодним документом. Тепер за рекомендацією комісії законності міський голова, якщо було помічено кнопкодавство, може рекомендувати скасувати таке рішення і воно втратить чинність».

Депутат також нагадала: «Минулого року був випадок, коли неособисте голосування було зафіксоване на відеотрансляції сесійного засідання. І до нас звернулась громадська організація, яка це помітила, проте ми не мали жодного порядку дій  у разі виявлення такого факту». 

Відтак, на засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР вирішили: «Рекомендувати Львівському міському голові зупинити дію ухвали та направити її на повторний розгляд, у разі якщо голос депутата Львівської міської ради був вирішальним при ухваленні рішення щодо цього проекту ухвали».

Окрім цього, за словами Юлії Гвоздович, кодексом має бути також передбачено, що депутат чи міський голова має не лише озвучити, що в нього є конфлікт інтересів, а й підставу його виникнення. Це мають вносити у протокол засідання міської ради.

Як інформував «Щоденний Львів», 20 вересня у ЛМР повідомили, що вже затвердили кодекс поведінки.

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу