У Харкові не буде «кримського» псевдореферендуму

23:10 9 травня 2014 р.


Фото: vremya.eu

Про це заявив у п’ятницю член координаційної ради руху «Юго-Восток» Юрій Апухтін.

Харківський рух «Південний схід» не згоден з винесеним у Донецьку і Луганську на так званий «референдум» питанням про визнання «народних республік». Так сказав кореспондентові «Укрінформу», пояснюючи причину відмови проводити 11 травня сепаратистський «референдум» у Харкові координатор проросійського руху Юрій Апухтін.

«Річ у тому, що в Донецьку і Луганську виносять на референдум питання про державний суверенітет Донецької і, відповідно, Луганської «народних республік». Ми ж говоримо про перетворення України у федеральну державу з утворенням у складі України «південно-східної автономії» з восьми областей», – відзначив Апухтін.

За його словами, поки що нова дата референдуму-опитування в Харкові не призначена. «Подивимося, що покаже референдум-опитування 11 травня в Луганську і Донецьку - і зробимо для себе корисні висновки», – додав Апухтін.

Відтак «Укрінформ» нагадує, що заарештований у Харкові координатор руху «Південний схід» Юрій Апухтін 8 травня був відпущений із СІЗО під заставу. Йому ставлять у провину участь в масових заворушеннях.

Натомість «Інтерфакс-Україна» цитує в п’ятницю таку сьогоднішню заяву Апухтіна: «Ми реально не готові провести референдум 11 травня. Ми не погодили питання, що будуть спільними для Харкова, Луганська та Донецька, На жаль, розійшлися (у формулюваннях). Тому прийняли рішення 11 -го не проводити референдум».

Відтак «Інтерфакс-Україна» нагадує, що раніше Апухтін заявляв про намір провести в Харкові референдум 11 травня в один день з Донецьком і Луганськом. За його словами, на референдум планувалося винести питання про федералізацію України, про створення Південно -Східної автономії і державний статус російської мови, і проводити його у формі опитування «на вулицях і площах міста».

Своєю чергою, представники самопроголошених Донецької та Луганської республік заявляли про наміри провести «референдуми» щодо визначення статусу регіонів з їх подальшою федералізацією та приєднанням до РФ, як це сталося із Кримом після «референдуму» там 16 березня. Натомість президент РФ Путін днями заявив:  «Закликаємо представників південного сходу України, прихильників федералізації країни перенести запланований на 11 травня референдум. З тим, щоб створити необхідні умови для цього діалогу».

За словами президента РФ, «такий спосіб вирішення внутрішньополітичного конфлікту не є надійним шляхом вирішення всіх внутрішньополітичних суперечок, навпаки, тільки посилює розкол». Однак донецькі сепаратисти, які захопили Донецьку ОДА, вирішили не переносити свій «референдум» з 11 травня.

dailylviv.com

До теми

14:40 22 жовтня 2020 р.

Тарас Кльофа обійшов усіх у Фейсбуці, а Ігор Васюник найбільше витратився на рекламу в соцмережах

13 зі 17 кандидатів, які претендують на посаду очільника Львівської міської територіальної громади, використовують тренд політичного піару – рекламу у соціальних мережах.

Рубрика: Політика

14:35 22 жовтня 2020 р.

Батько кандидата на посаду міського голови Дрогобицької ОТГ розіграє 1 млн грн серед тих, хто прийде на вибори

Гречка вже не актуальна: в ГМ “ОПОРА” розповіли, до яких трюків вдаються кандидати, щоб привабити на свій бік виборців. Раптова турбота про здоров’я людей, цінні призи й атракції – це ті методи підкупу, до яких сьогодні вдаються найчастіше.

Рубрика: Політика

13:44 22 жовтня 2020 р.

Кандидати, які не знали, що балотуються у Жовкві, і «фейкові» жителі Східниці – ОПОРА виявила нові порушення

У Львові розповіли, які політичні сили беруть участь у місцевих виборах і які порушення виявили наглядачі при реєстрації кандидатів.

Рубрика: Політика

12:00 22 жовтня 2020 р.

Уряд підтримав створення Euronews Ukraine

21 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв ініційоване Міністерством культури та інформаційної політики протокольне рішення щодо запровадження медіа-проекту Euronews Ukraine у 2021 році.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу