У Харкові не буде «кримського» псевдореферендуму

23:10 9 травня 2014 р.

Фото до новини


Фото: vremya.eu

Про це заявив у п’ятницю член координаційної ради руху «Юго-Восток» Юрій Апухтін.

Харківський рух «Південний схід» не згоден з винесеним у Донецьку і Луганську на так званий «референдум» питанням про визнання «народних республік». Так сказав кореспондентові «Укрінформу», пояснюючи причину відмови проводити 11 травня сепаратистський «референдум» у Харкові координатор проросійського руху Юрій Апухтін.

«Річ у тому, що в Донецьку і Луганську виносять на референдум питання про державний суверенітет Донецької і, відповідно, Луганської «народних республік». Ми ж говоримо про перетворення України у федеральну державу з утворенням у складі України «південно-східної автономії» з восьми областей», – відзначив Апухтін.

За його словами, поки що нова дата референдуму-опитування в Харкові не призначена. «Подивимося, що покаже референдум-опитування 11 травня в Луганську і Донецьку - і зробимо для себе корисні висновки», – додав Апухтін.

Відтак «Укрінформ» нагадує, що заарештований у Харкові координатор руху «Південний схід» Юрій Апухтін 8 травня був відпущений із СІЗО під заставу. Йому ставлять у провину участь в масових заворушеннях.

Натомість «Інтерфакс-Україна» цитує в п’ятницю таку сьогоднішню заяву Апухтіна: «Ми реально не готові провести референдум 11 травня. Ми не погодили питання, що будуть спільними для Харкова, Луганська та Донецька, На жаль, розійшлися (у формулюваннях). Тому прийняли рішення 11 -го не проводити референдум».

Відтак «Інтерфакс-Україна» нагадує, що раніше Апухтін заявляв про намір провести в Харкові референдум 11 травня в один день з Донецьком і Луганськом. За його словами, на референдум планувалося винести питання про федералізацію України, про створення Південно -Східної автономії і державний статус російської мови, і проводити його у формі опитування «на вулицях і площах міста».

Своєю чергою, представники самопроголошених Донецької та Луганської республік заявляли про наміри провести «референдуми» щодо визначення статусу регіонів з їх подальшою федералізацією та приєднанням до РФ, як це сталося із Кримом після «референдуму» там 16 березня. Натомість президент РФ Путін днями заявив:  «Закликаємо представників південного сходу України, прихильників федералізації країни перенести запланований на 11 травня референдум. З тим, щоб створити необхідні умови для цього діалогу».

За словами президента РФ, «такий спосіб вирішення внутрішньополітичного конфлікту не є надійним шляхом вирішення всіх внутрішньополітичних суперечок, навпаки, тільки посилює розкол». Однак донецькі сепаратисти, які захопили Донецьку ОДА, вирішили не переносити свій «референдум» з 11 травня.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини