У Держдумі Росії заявили про готовність до негайного розгортання діалогу з Верховною Радою

09:21 21 травня 2014 р.


Фото: humour.ukrlife.org

Про це заявив голова її комітету палати у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків із співвітчизниками Леонід Слуцький.

Інформагенція «УНН» розповідає сьогодні, 21 травня, в повідомленні «Держдума РФ: меморандум дозволить Україні пришвидшити деескалацію ситуації»: 

«У Держдумі РФ вітають ухвалення Верховною радою України меморандуму про мир і злагоду, передає УНН з посиланням на ИТАР-ТАСС. «Вітаємо той факт, що саме у Верховній раді, де весь час були депутати, які боролися за Україну без насильства, за Україну з російською мовою, що є рідною для значної частини населення країни, прийнято здорове рішення – перше за останні кілька місяців», – заявив глава комітету палати у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків із співвітчизниками Леонід Слуцький.

За його словами, ухвалення меморандуму «може стати ключовим рішенням для повороту України до творчої цивільної взаємодії, до припинення кровопролиття і деескалації насильства». «Ми готові до негайного розгортання в самому широкому форматі діалогу з Верховною радою, з громадянським суспільством України», – запевнив глава комітету, додавши, що «в неформальному вимірі цей діалог і так не припинявся ні на хвилину».

«Зараз з'являється можливість максимально ефективно, в тому числі, в площині парламентської дипломатії, сприяти відновленню миру в Україні і припиненню насильства», – сподівається Л.Слуцький.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила текст меморандуму миру і злагоди. За відповідний проект постанови проголосували 252 нардепи.

Меморандум передбачає, що парламент забезпечить проведення конституційної реформи, що передбачає децентралізацію влади, «забезпечення повноважень регіонів необхідними ресурсами».

Також меморандум передбачає проведення судової реформи, «відновлення довіри до правоохоронної системи шляхом ліквідації функції загального нагляду».

У тексті документу відзначається, що парламент ухвалить закон про амністію учасників подій на Сході за умови складання ними зброї та звільнення зайнятих адмінбудівель.

Також зазначено, що у разі повного складання зброї учасниками подій на Сході, війська можуть бути повернуті до місць постійної дислокації.

Найбільшу дискусію викликало питання щодо статусу російської мови. Після погоджувальної ради було вирішено, що «ВР гарантуватиме мов нацменшин, а також статусу російської мови».

Ухвалення меморандуму обурило депутатів від фракції «Свобода». Як зазначив нардеп Юрій Михальчишин, Конституцією гарантований статус російської мови.

У свою чергу Голова Верховної Ради Олександр Турчинов зазначив, що ухвалений меморандум жодним чином не вплине на державний статус російської мови».

dailylviv.com

До теми

10:06 29 жовтня 2020 р.

КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів

Конституційний Суд України позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади.

Рубрика: Політика

17:21 28 жовтня 2020 р.

У двох громадах на Львівщині повторно перераховують голоси (відео)

Бібрська міська територіальна виборча комісія провела повторний підрахунок голосів на п’ятьох дільницях. Ще на п’ятьох виборчих дільницях перерахує результати волевиявлення Славська селищна ТВК.

Рубрика: Політика

15:42 28 жовтня 2020 р.

Батенко звинуватив у спробі фальсифікації виборів на Львівщині «Слугу народу», а другу політсилу пообіцяв назвати ввечері

У теоретичній змові, яка фальшує результати підрахунку голосів на виборах до Львівської облради, є дві політичні сили.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу