У «Блоці Петра Порошенка» спростовують закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції України

12:12 16 липня 2015 р.


Фото: natalin76.uol.ua

Перший заступник керівника фракції БПП Ігор Кононенко запевняє, що в перехідних положеннях закону про зміни до Конституції не йдеться про особливий статус для Донбасу, а міститься лише норма про особливості місцевого самоврядування деяких районів двох областей.

Перший заступник керівника фракції «Блоц Петра Порошенка» Ігор Кононенко заявив також сьогодні, 16 липня, журналістам у кулуарах парламенту: «Де ви бачили у Перехідних положеннях (закону про зміни до Конституції. – Ред.) особливий статус? У Перехідних положеннях написано про особливості місцевого самоврядування. Це трохи інша річ...Слова «статус» ніде немає».

Кононенко також підкреслив, що у проекті змін до Конституції прописано, що особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначатимуться спеціальним законом. При цьому він наголосив, що такий закон уже прийнятий і він діє.

Заяву нардепа передав у четвер кореспондент агенції Укрінформ, яка також додає: «Як повідомлялося, раніше у ЗМІ з'явилась інформація про те, що Президент нібито перевніс до Верховної Ради проект змін до Конституції, в якому теза про закріплення статусу окупованих районів була перенесена з Перехідних положень закону про внесення змін до Конституції до Перехідних положень Конституції, тобто в тіло Основного закону України». 

Натомість інтернет-видання «Українська правда» повідомило сьогодні, 16 липня:

«Зміни до Конституції, які напередодні запропонував президент, передбачатимуть те, що закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі має діяти до того моменту, поки Основний закон знову не змінять. Про це «Українській правді» розповів депутат від «Народного фронту» Леонід Ємець.

«Особливості місцевого самоврядування визначаються законом – це останнє речення змін до тіла Конституції», – сказав він.

«Це автоматично означатиме, що це не право Верховної Ради приймати  або  не приймати закон про особливості місцевого самоврядування. Це буде обов'язком парламенту прийняти цей закон в будь-якому випадку. Тобто це означає, що поки норма не зникне з Конституції, закон про особливий статус Донецької і Луганської областей парламент матиме за обов'язок», – сказав він.

«Таким чином, поки не будуть внесені зміни до Конституції, буде існувати закон про особливості місцевого самоврядування цих визначених територій», – додав Ємець і наголосив, що ця норма була внесена для демонстрації виконання Мінських угод.

Ємець також повідомив, що фракція Народний фронт просила провести зустріч з цього приводу з президентом, однак такої зустрічі не було. Відповідаючи на питання, чи дійсно на депутатів чинився тиск з приводу змін до Конституції, про що написала віце-спікер Оксана Сироїд, Ємець відповів:

«Дивлячись, що розуміти під тиском. Наприклад, мене вчора запросили на зустріч з Вікторією Нуланд, де ми обговорювали саме ці питання, позицію США, перспективи голосування за зміни до Конституції, зауваження зі сторони окремих депутатів. Вона наполягала, що саме це має бути проголосовано», – сказав він.

За словами Ємця, на зустрічі були присутні він, депутат від Самопомочі, від Батьківщини двоє, і від Радикальної партії один. «Вона висловлювала свої аргументи, ми – свої. Ми говорили про те, що мінські угоди передбачають свою логіку: спочатку зупинення воєнних дій, відведення артилерії, обмін полоненими, і тільки після цього вибори і як наслідком зміни до Конституції. Ми категорично проти, щоб російські злочинці і терористи були представниками людей, яких вони фактично тримають в заручниках», – додав Ємець».

Про це повідомили сьогодні, 16 липня, в інтернет-виданні «Українська правда».

Як інформував «Щоденний Львів», за словами джерела «Української правди», Президент Петро Порошенко переніс до Верховної Ради проект змін до Конституції, в якому була переписана одна норма: теза про закріплення статусу окупованих районів була перенесена з перехідних положень Закону про внесення змін до Конституції до перехідних положень Конституції, тобто в тіло Основного закону України.

dailylviv.com

До теми

22:38 8 грудня 2021 р.

Американських військ в Україні не буде, - Байден

Президент США Джо Байден в середу, 8 грудня, виключив можливість введення американських військ в Україну або одностороннього застосування сили проти Росії у відповідь на вторгнення в Україну.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу