Терористи насильно вивезли до Росії 16 сиріт, дев’ятьом вдалося залишитися в Україні (відео)

18:35 12 червня 2014 р.


Фото: Славянск/Твиттер

Про це повідомила в четвер начальник служби у справах дітей Донецької ОДА Віра Сагайдак.

Газета «Голос України» розповідає сьогодні, 12 червня, в публікації «Українських дітей силою вивезли до табору біженців у Росії. Дев’ятьом вдалося вирватися на кордон»:

«Шістнадцять вихованців інтернату в Сніжному силою вивезені до Російської Федерації і зараз перебувають у таборі для біженців у Новошахтинську (Ростовська область). Разом із дітьми-сиротами знаходяться двоє українських вихователів.

Про це «Голосу України» повідомила начальник служби у справах дітей Донецької обласної державної адміністрації Віра Сагайдак. Як повідомлялося, у четвер озброєні бойовики захопили автобус, яким їхали на відпочинок до Дніпропетровської області 25 дітей-сиріт і вихованців дитячих будинків сімейного типу. Транспорт розвернули в бік контрольно-пропускного пункту «Должанський» на Луганщині.

– Мама-вихователь дитячого будинку сімейного типу із двома рідними та сімома прийомними дітьми категорично відмовилася залишати Україну і зараз повертається назад. Інших дітей, від 1996 до 2008 років народження, силою перевели через кордон. Зараз 16 вихованців інтернату та двоє вихователів перебувають у таборі для біженців у Новошахтинську, – розповіла співрозмовниця.

Озброєні бойовики також завадили вивезти і 30 вихованців будинку малюка у Краматорську. Все було підготовлено до транспортування малюків від народження до трьох років, багато хто з них – із вродженими серйозними вадами здоров’я. Але напередодні хтось із персоналу «злив» інформацію представникам самопроголошеної «ДНР». Ті з’явилися в будинку малюка ввечері, переночували, а вранці перешкоджали вивезенню дітей.

Вихованців дитячого притулку в Краматорську вдалося евакуювати раніше. Після чого директора притулку викликали до «комендатури» міста і стали з’ясовувати, з якою метою він вивіз дітей.

«Звинувачували в тому, що малюків вивозять із метою продажу», – поділилися інформацією у службі у справах дітей. Очевидці кажуть, що після того, як вихованці притулку благополучно залишили місто, у закладі з’явилася знімальна група російського НТВ і розчаровано констатувала: «А ми не встигли зняти, як вони до підвалів ховаються!».

Для довідки: до підвалів ховаються не мешканці Краматорська, а мешканці сусіднього Слов’янська, але потрібну «картинку» російське телебачення вміє створити де завгодно».

Як інформував «Щоденний Львів», терористи захопили в Сніжному автобус із 25-ма дітьми.


Відео: Громадське Телебачення Донеччини

dailylviv.com

До теми

12:23 26 липня 2021 р.

У Львові розкрили неприховану мету всеукраїнського автомотопробігу Шлях незалежних (відео)

Сьогодні учасники цієї акції проводять заходи у Києві, дали концерт під стінами Верховної Ради і обговорять стратегію взаємодії соціальних і реабілітаційних центрів України у Президент-готелі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу