Силовиків блокують у трьох містах Львівщини (відео)

21:10 20 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: 5 канал

Їх не випускають до Києва з військових частин в обласному центрі, Дрогобичі й Золочеві.


Відео: 5 канал

Відтак міліція відкрила проти активістів львівського Євромайдану за блокування військової частини внутрішніх військ і батальйону спецпризначення МВС «Беркут» кримінальне провадження за статтею 279 Кримінального Кодексу (блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства). А покарання за цією статтею може бути навіть до трьох років позбавлення волі.

Попри це, вже другу добу львів’яни блокують виїзди з територій військової частини внутрішніх військ і батальйону спецпризначення «Беркут». Серед них зустріла львів’янку Христину.

Жінка розповіла , що там служить її син. Він подзвонив до мами і повідомив ввечері, що всіх їх підняли по тривозі, а «куди везтимуть» – не знає.

«Їм не сказали, куди вони мають їхати і що робити. Лише підняли по повній тривозі, тобто бойовій готовності. Я почула, що сюди їдуть люди, і теж прийшла», – каже жінка.

Пані Христина зрозуміла зі слів сина, що ніхто з військових не хоче їхати. За словами «євромайданівців», коли офіцери дали відбій солдатам, ті йшли радісні у казарму, а ще солдати передавали активістам записки з проханням блокувати виїзд, бо не хочуть виконувати незаконні накази.

Зранку з військової частини внутрішніх військ по одному виходили бійці у цивільному одязі і прямували до автобуса, припаркованого далеко від частини. Але активісти заблокували транспортний засіб і солдати повернулись у казарму.

Галичани мобілізуються 

Галичани через події у Києві мобілізувались і масово виїжджають у Київ. Євромайдан організовує автобуси для виїзду чоловіків. 

– Був на Майдані не один раз і знову збираюсь.  

– Я прийшов заблокувати проїзд, щоб вони не могли виїхати, щоб не могли брати участь у придушенні повстання в Києві. Там кровопролиття, може так і мало бути, але чи воно приведе до чогось… вже немає сил слухати політиків, – кажуть активісти.

За невиконання наказу командуванню військових частин загрожує кримінальна відповідальність і звільнення з позбавленням нагород і права на пенсію, тобто їх позбавлять будь-яких умов для проживання, наголошують військові експерти, а тому мають сумніви, що силовики перейдуть на бік народу. Чи виконуватиме незаконні накази начальник УМВС у Львівській області Олександр Рудяк, про це «Радіо Свобода» запитувало генерала ще після подій 30 листопада минулого року. На що він відповів, що міністерство не може давати незаконні накази.

«Мені міністр Захарченко таких наказів не давав і давати не може. Міліція Львівщини, і я особисто, працює у рамках Конституції держави, законів України і підзаконних актів. Ми не чекаємо провокацій від громадян Львівщини. Якщо з’являться провокатори з інших якихось регіонів, то адекватно відреагують», – запевняв майже два місяці тому керівник львівської міліції.

Нині біля військової частини активісти затримали двох провокаторів, які кидали петарди біля пункту пропуску військової частини. Обоє виявились мешканцями Закарпаття і один із чоловіків мав при собі ніж. Євромайданівці викликали правоохоронців. 

Про це повідомляє сьогодні, 20 січня, журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук.

Як інформував «ЩЛ», у Львові майже добу блокують виїзд силовиків на Київ.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини