Саміт у Вільнюсі відзначив український Євромайдан

15:09 29 листопада 2013 р.


Фото: tvi.ua

Учасники саміту учасників ініціативи Євросоюзу «Східне партнерство» у Вільнюсі у своїй підсумковій декларації особливо відзначили «безпрецедентну громадську підтримку політичної асоціації і економічної інтеграції України з ЄС».

Про це інформує Радіо Свобода.

При цьому учасники саміту взяли до уваги рішення уряду України тимчасово зупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію і поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі між ЄС і Україною, мовиться в декларації.
 
У документі згадано, що ЄС і Україна повторюють свою рішучість підписати цю угоду «за результатами цілеспрямованих дій і відчутного поступу у трьох галузях, на яких наголошували під час саміту ЄС – Україна». Значний поступ до цього вже досягнений, зазначено в декларації.
 
Учасники саміту тепло привітали «значний крок уперед», який зробили Молдова і Грузія, що парафували сьогодні у Вільнюсі свої угоди про асоціацію і поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі з ЄС.
 
У рамках Європейської політики сусідства і «Східного партнерства» учасники саміту підтвердили суверенне право кожного партнера самому вільно обирати рівень прагнень і цілі, яких він хоче досягти у відносинах із Європейським союзом, мовиться в підсумковій декларації Вільнюського саміту.
 
Учасники саміту знову підтвердили, що визнають європейські прагнення і європейський вибір деяких країн-партнерів і їхню рішучість збудувати глибоку і стійку демократію.
 
Сьогодні Україна не підписала на саміті «Східного партнерства» угоди про асоціацію з Європейським союзом. Так само не було підписано й ніякого іншого документа між. Президент Віктор Янукович скасував плановану прес-конференцію у Вільнюсі. Минулого тижня уряд України видав розпорядження, яким зупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС на Вільнюському саміті.

dailylviv.com

До теми

21:06 15 вересня 2021 р.

Визначено розмір грошової застави на позачергових місцевих виборах 31 жовтня

У неділю, 31 жовтня, у Львівському та Яворівському районах відбудуться позачергові вибори, відповідно, Комарнівського міського і Шегинівського сільського голів.

Рубрика: Політика

12:57 13 вересня 2021 р.

У Львові є намір відкрити Почесне консульство Італії

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з послом Італії в Україні П’єром Франческо Дзадзо. Обговорили, зокрема, можливості для відкриття почесного консульства країни, збільшення присутності італійського бізнесу в місті, а також налагодження нових партнерських стосунків із містами Італії.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу