Створено комісії, які ліквідують села, що увійшли до Львівської тергромади

14:27 29 грудня 2020 р.

Фото до новини

Сьогодні, 29 грудня, на засіданні сесії Львівської міської ради депутати підтримали чотири важливі ухвали щодо функціонування Львівської міської територіальної громади (МТГ).

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

«У нас сьогодні було дві основні ухвали. Одна з них — загальна ухвала про функціонування Львівської міської територіальної громади. З приводу цієї ухвали були дискусії, тому що ми цією ухвалою тимчасово делегували районним адміністраціям повноваження здійснювати благоустрій та інші роботи на території тих населених пунктів, які приєднуються.

Власне, зауваження були з того приводу, щоб не розтягувати невизначеність, як мають функціонувати ці населені пункти. Тобто депутати попросили дати чіткий термін — до 5 лютого має бути затверджена нова структура і напрацьоване бачення та пропозиції щодо того, яким чином мають функціонувати старости, чи будуть старостинські округи або ж інші пропозиції щодо організації діяльності на території тих населених пунктів.

В іншому ухвала стосується технічних питань, тому що до цього часу всі наші рішення ЛМР стосувались виключно міста Львова. Дуже багато бюджетних програм, корисних речей, які робились у місті, тепер, після прийняття цієї ухвали, будуть поширюватись на всі населені пункти. Всі ними можуть користуватись: від закупівлі музичних інструментів для народних домів до отримання допомоги учасникам АТО/ООС.

Інша ухвала, до якої теж були пропозиції, теж технічна. Ми всі розуміємо, що сільські, селищні та міські ради, які приєднались, припинили свою роботу ще 24 числа. Але самі юридичні особи, через які здійснювались видатки, які були головними розпорядниками, мають тривалішу процедуру ліквідації, адже вона унормована законодавчими нормами. Зокрема процедура реорганізації передбачає створення ліквідаційних комісій. На сьогодні ми якраз розпочали цю процедуру, затвердили ліквідаційні комісії. Депутати виявили бажання долучитись до їх роботи. Вони запропонували включити до складу ліквідаційних комісій по одному представнику від фракцій. Ми дякуємо їм за те, що вони допоможуть сформувати нам ті пакети документів, які ми будемо отримувати. Власне, це були їх основні вимоги. Також ми включили голів районних адміністрацій, оскільки вони теж уповноважені здійснювати роботу на території населених пунктів", — доповіла в.о. директора департаменту агломерації Наталія Алєксєєва.

Також депутати підтримали ухвали щодо прийняття деяких закладів та установ спільної власності територіальних громад Пустомитівського та Жовківського районів у власність Львівської МТГ.

«Дійсно, протягом листопада, у нас крім реформи територіальних громад паралельно була реформа районного поділу. В нас на території сіл такі заклади як школи, садочки, народні доми, бібліотеки та амбулаторії у більшості утримувались районними радами (Жовківською, Пустомитівською та Яворівською). Відтак, вони, розуміючи, що їх повноваження закінчуються, і потрібно невідкладно вирішувати, яким чином з першого січня утримувати ці соціальні заклади. Вони у листопаді прийняли це рішення про передачу Львівській МТГ», — акцентувала Наталія Алєксєєва.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів