Ставлення світу до Росії – гірше, аніж будь-коли, – опитування (відео)

09:53 4 червня 2014 р.


Фото: bbc.co.uk

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Всесвітньої служби «ВВС».

«BBC Україна» розповідає сьогодні, 4 червня, в публікації «Опитування: ставлення світу до Росії гірше, ніж будь-коли»:

«Міжнародне ставлення до Росії серйозно погіршилося за останній рік. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Всесвітньої служби ВВС.

У дослідженні брали участь 24,5 тис. осіб з 24 країн, серед яких Росія, Великобританія, США, Австралія, Аргентина, Гана, Нігерія, Китай та Індія. Усіх їх просили оцінити міжнародний впливу 16 різних країн і Євросоюзу.

Учасникам опитування пропонували вибрати одну з категорій – «в основному позитивне (ставлення)» або «в основному негативне».

Гірше, ніж будь-коли

Вперше за дев'ять років досліджень негативне ставлення до Росії висловили 45% опитаних. У симпатіях до цієї країни зізналися лише 31% респондентів. За співвідношенням між цими категоріями Росія обіймає п'яту сходинку знизу серед усіх країн у рейтингу.

Погіршення ставлення до Росії – загальний тренд, зафіксований в 13 країнах на всіх континентах.

Найгірше Росію сприймають у Європі та Північній Америці. У Франції з негативною оцінкою погоджуються 69% респондентів, у Німеччині - 67%, у Великобританії і США – по 64%, в Канаді – 62%.

Позитивне ставлення найчастіше висловлюють жителі азійських країн, з якими Росія є партнерами по БРІКС. У Китаї позитивні оцінки звучали від 55% респондентів, в Індії Росію позитивно оцінили 38% опитаних.

Основна частина дослідження проводилася ще до анексії Криму і подій на сході України (опитування охопило період з 17 грудня 2013 р. до 28 квітня 2014). Проте вже в цей час зростала напруженість довкола Москви, нагадує директор програми Університету Меріленда, яка вивчає ставлення до міжнародної політики, Стівен Кул.

«Незважаючи на те, що опитування в основному відбувався до подій у Криму і збіглося з іграми в Сочі, звільненням Ходорковського і учасниць Pussy Riot, це все-таки був часовий відрізок, коли Путін вимагав від України припинити рух у бік Євросоюзу і коли на вулицях Києва сталися перші заворушення», – каже пан Кул.

США: стеження не минулися даремно

Згідно з даними опитування, у світі суттєво погіршилося ставлення до США. Негативне сприйняття цієї країни посилюється протягом останніх трьох років.

Найбільш критично США сприймають у Пакистані (61%), Китаї (59%), Німеччині (57%) і Росії (52%).

Найсильніше цей показник підскочив в Іспанії, Німеччині і Бразилії - тут США втратили від 19 до 15 процентних пунктів. На думку Лайонела Белли з соціологічної компанії GlobeScan, що проводила дослідження, погіршення ставлення до США в цих країнах цілком закономірне.

«Ймовірно, не є збігом те, що країни, які показали найбільш гостре зростання критичного ставлення до США – Іспанія, Німеччина і Бразилія - це якраз ті країни, де викрили масштабну розвідувальну діяльність США і де її широко критикували», - пояснює він.

Британія – серед країн-любимчиків

Сполучене Королівство виявилося серед країн, ставлення до яких у світі переважно позитивне. Сприйняття Великобританії стабільно поліпшується з 2005 року, відзначають дослідники.

Найбільше Великобританію люблять у країнах, де говорять англійською мовою. У США позитивні оцінки їй дають 81% опитаних, у Канаді – 80%, в Австралії – 73%.

Незважаючи на те, що в Євросоюзі Британію теж сприймають позитивно, дослідники відзначають зростання кількості тих, кому Великобританія не до душі.

У Німеччині таких людей зараз 34% (на 15% більше, ніж рік тому).

В Іспанії кількість тих, хто позитивно оцінює Великобританію, нині складає всього 41%. При цьому негативний рейтинг Сполученого Королівства в цій країні виріс і досяг 36%».

dailylviv.com

До теми

11:49 1 жовтня 2020 р.

Соціологи назвали п'ять партій, які умовно перемагають на місцевих виборах

За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр долають п’ять партій: «Слуга народу» 15,5% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, «Європейська солідарність» – 11,4%, «Опозиційна платформа – За життя» – 11,4%, «Батьківщина» – 8,3% та «За майбутнє» – 6,2%.

Рубрика: Політика

15:32 30 вересня 2020 р.

У Яворівській РДА - новий голова

Сьогодні, 30 вересня, у Яворівській районній державній адміністрації відбулось офіційне представлення нового керівника району. Новим очільником став Юрій Шпак.

Рубрика: Політика

20:53 29 вересня 2020 р.

Порошенко повідомив, що захворів на Covid-19

П'ятий президент України і народний депутат Петро Порошенко захворів коронавірусом. Він отримав позитивний результат тесту на COVID-19.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Туризм на Львівщині: епідемічний синдром

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу