Стан здоров’я Надії Савченко важкий, – МЗС (відео, оновлено)

23:50 7 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Radiosvoboda.org

Український консул відвідав у СІЗО незаконно утримуваного в Росії народного депутата.

Український консул відвідав утримувану в російському СІЗО українку Надію Савченко, яка напередодні оголосила сухе голодування. Про це повідомила сьогодні, 7 березня, речник міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар’яна Беца. Дослівно ж вона поінформувала: «Сьогодні український консул в Ростові домігся зустрічі з Надією Савченко. Стан її важкий… Ми дуже занепокоєні станом її здоров’я».

Беца нагадала, що ще 5 березня МЗС України направило російській стороні ноту з вимогою надати дозвіл українським лікарям оглянути Савченко, проте до цього часу дипломатичне відомство відповіді на цю ноту не отримало. Речниця МЗС України додала: «Вкотре наголошуємо, що відповідальність за життя і здоров’я Надії Савченко лежить виключно на Російській Федерації. З нашого боку ми робимо все для того, щоб надати необхідну допомогу Савченко. Консул має намір зустрітися з нею завтра. Ми сподіваємося, що все-таки українські лікарі матимуть змогу надати допомогу Надії». 

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова українки, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня Савченко оголосила «звичайне» голодування.

Відтак текст останнього слова Савченко був оприлюднений від її імені в інтернет-мережі «Facebook» українки. За словами Савченко, вона не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею. Але вона заявила, що не буде оскаржувати вироку.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Савченко та її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Про це повідомили сьогодні, 7 березня, на «Радіо Свобода». Своєю чергою, адвокат Надії Савченко – Ніколай Полозов – розповів у понеділок:

«Щойно говорив з консулами України. Їм вдалося потрапити в СІЗО до Надії і поспілкуватися з нею. Надія демонструє стійкість свого характеру і непохитність волі. Вона має намір бути присутньою на суді 9 березня. І самій сказати останнє слово, незважаючи на те, що симптоми сухого голодування вже дають про себе знати – періодично виникає тахікардія, набрякають ноги, порушена терморегуляція.

Але Надія, перемагаючи слабість, сама спустилася з верхнього поверху в слідчий кабінет, де проходила зустріч з консулами, і сама піднялася назад. Савченко до цього часу забороняє російським лікарям брати у неї аналізи і проводити з нею будь-які медичні маніпуляції».

Ніколай Полозов написав це сьогодні, 7 березня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook». Натомість тележурналісти розповіли в понеділок:

«Стан Надії Савченко погіршується, але вона тримається. Сьогодні четвертий день сухого голодування української льотчиці. Її нарешті змогли відвідати наші консули, раніше нікого не пускали через вихідні до 8 березня. Дипломати розповідають, що у полонянки тахікардія, набрякають ноги, порушена терморегуляція, та вона планує дочекатися суду 9 березня і таки виголосити свою промову». 

Про це повідомили сьогодні, 7 березня, «Телевізійна служба новин» каналу «1+1».

Як інформував «ЩЛ», 8 березня біля російського консульства у Львові вимагатимуть негайного звільнення Надії Савченко.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів