Стало відомо, скільки щодня прибуває до Перемишля біженців з України

13:44 20 червня 2024 р.

Фото до новини

За даними на травень цього року, трохи понад 950 тисяч українців, які проживають у Польщі, мали активний номер PESEL.

Про це повідомляє Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Через два роки після початку повномасштабної агресії Росії проти України ситуація біженців з цієї країни в Польщі змінюється. Ключова дата – 1 липня, адже тоді набудуть чинності зміни до Закону про допомогу громадянам України.

Нові правила передбачають скасування одноразової допомоги в розмірі 300 злотих на основні витрати на проживання. Також скасовується пільга у розмірі 40 злотих на добу для забезпечення проживання та харчування громадян України.

«Все більше людей звертаються з проханням про допомогу після 1 липня. Також часто це люди, яким нікуди повертатися. До початку війни вони проживали на території, яка зараз окупована, або в районах, які безпосередньо межують з лінією фронту. Їхнє майбутнє виглядає дуже-дуже невизначеним, особливо найуразливіших груп біженців, з особливими потребами», – сказав Ігор Горкув, голова Перемишльського відділу Об’єднання українців у Польщі.

Чоловік додав, що щодня до Перемишля приїжджає від 2 до 5 тисяч українців – переважно з Харкова, Одеси та Сумської області - місць, які регулярно обстрілюють росіяни.

Польський уряд, пропонуючи скасувати пільгу у розмірі 40 злотих, пояснив це труднощами із верифікацією того чи ці люди мають право на отримання цієї допомоги.

За даними на травень цього року, трохи понад 950 тисяч українців, які проживають у Польщі, мали активний номер PESEL. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців прогнозує, що до кінця цього року в Польщі буде 1,1 мільйона біженців.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів