Справжніх народу слуг скликає до себе КУГ

19:54 26 листопада 2020 р.

У Львові обговорили ефективний механізм народного управління державою

Коли влада створює власні законопроєкти, в яких диктує громадським організаціям стратегію розвитку, або ж коли ці організації фінансуються політичними силами чи олігархами – не може бути ефективної співпраці уряду й суспільства.

Про це йшлося, повідомляє DailyLviv,  під час пресконференції у Львівському пресклубі, де обговорювали діяльність новоствореного Конгресу українських громад «Заради майбутнього». 

Теодор Дяків, директор регіонального офісу організації у Львові, розповів, що зараз КУГ шукає своїх представників в областях і новостворених ОТГ. 

- Як діють політики в комітетах, парламенті зараз? Вони беруть позицію з того чи іншого питання з різних областей, з якихось організацій. Ці позиції відрізняються. Тоді вони узагальнюють їх і видають свою, а нам кажуть, що це «узагальнена позиція». Насправді це – маніпуляція, адже йдеться про різні формулювання однієї мети. Наш Конгрес покликаний унеможливити такі маніпуляції. Ми будемо застосовувати нову методологію, за якою територіальні громади з допомогою експертів приймають єдине рішення від всіх регіонів України. І тоді нехай Парламентський комітет спробує маніпулювати рішеннями. Нічого не вийде! - каже Теодор Дяків.

Формування представництв організації у регіонах йде непросто, зазначив він. Адже потрібні люди, які розуміють проблеми, характер відносин у державі між суспільством і владою, успадкований від радянської республіки. 

- Ця політична система (радянська - ЩЛ) все ще продовжує діяти, хоча її трохи модернізували. Вона є неефективною, тому мусить змінитись. Людей, які це розуміють, ми намагаємось залучати до реалізації завдань конгресу, – пояснив Теодор Дяків. 

Він також розкритикував спроби влади взяти під свій контроль діяльність громадських рад і організацій. Теодор Дяків навів приклад про те, як в парламенті намагаються прийняти законопроєкти, де на 5 років прописують стратегію співпраці громадських організацій з урядом, натомість ніхто не бере до уваги наукові праці і видання фахівців, які працюють у сфері державного управління. Такі методи, коли влада повчає громадян, як правильно з нею співпрацювати, за що можна критикувати, а за що – ні, є нічим іншим як намаганням «приручити» активістів і змусити їх працювати на владу.

Не схвалюють у Конгресі й співпраці з політиками та олігархами, а тому наголошують – фінансуватись від них точно не будуть. 

- Останніх років десять як учасник групи "Народний суверенітет" я і мої колеги намагались взаємодіяти з політиками, політичними партіями з метою впливу на парламент для прийняття тих чи інших законодавчих актів, – розповів Теодор Дяків. – У цьому контексті ми контактували з десятьма партіями, наприклад, «Громадянська позиція», НРУ, Республіканська партія, «Хвиля», «Патріот». І відповідними політиками: Анатолій Гриценко, Роман Безсмертний, Віктор Чумак, Ігор Смєшко. Вони радо йшли на співпрацю. Попри те політиків завжди цікавить влада. Будь-які партії та лідери найперше зацікавлені, як отримати владу, а не як змінити характер відносин суспільства і держави. Такий спадок ми маємо від УРСР. І Конгрес українських громад працює над тим, як змінити відносини між суспільством і державою, між громадянином і чиновником. І як реалізувати цю зміну відносин, застосувавши механізми, яких сьогодні немає - вплив громад на прийняття рішень. По суті, мова йде про реалізацію статті 5 Конституції. Вона вже є 25 років, від 1996-го. Але немає механізму реалізації цієї статті. 

Присутні на пресконференції представники місцевих громадських організацій висловились про те, що готові до такої співпраці. 

Ігор Гурняк, доцент кафедри міжнародного економічного аналізу і фінансів Львівського національного університету імені Івана Франка, вважає, що кожен громадянин має право брати участь у народоуправлінні. Ефективним прикладом для наслідування він вважає данське народоуправління, де громадськість має величезний вплив. 

- Поки що те, що називається в Україні виборами, насправді є вибором між партійними проєктами. Це те, що людині дозволяють вибирати, а не те, чого би вона хотіла, - зазначив Ігор Гурняк. 

Науковець також висловився проти ліквідації профспілок в Україні, натомість запропонував їх модернізувати на кшталт аналогів профспілок країн Європейського Союзу. 

Олег Булювчак з Івано-Франківська, активіст з часів Майдану, розповів про шкоду при формуванні ОТГ за новим принципом, коли влада об’єднувала цілі села, не питаючи згоди жителів. На його думку, відбулась узурпація державної влади місцевим самоврядування. У Конгресу, вважає він, буде можливість відстоювати думку громади. Саме тому він примкнув до організації і займатиметься цією проблемою. 

Громадські активісти зі Львова, Івано-Франківська, Чернівців висловили сподівання, що Конгрес українських громад «Заради майбутнього» стане організацією нової формації, яка справді зможе вибудувати нове та ефективне народовладдя. 

У Львові розповіли, як профспілкам і аграріям боротися з фасадною демократією за майно і землю

У Львові презентували всеукраїнську громадську організацію, яка створить Палату експертів


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу