Спікер кримського парламента погрожує втечею півострова до Росії

23:40 20 лютого 2014 р.


Фото: cit.ua

Голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов конкертизує: «Якщо в Києві зміниться влада».

Голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов, перебуваючи у Москві, заявив, що Крим може вийти зі складу України, якщо в Києві зміниться влада. В інтерв’ю російським журналістам він сказав, що у цьому випадку Верховна Рада Криму керуватиметься лише своїми рішеннями і буде «вимушена» скасувати рішення 1954 року, коли Кримська область була передана з Росії до складу України.

Заява спікера-регіонала викликала широкий резонанс у Криму.  Пізніше прес-служба парламенту автономії у своєму офіційному повідомленні про зустріч Володимира Константинова з головою Ради Федерації Росії Валентиною Матвієнко повідомила, що той заявив про необхідність об’єднання «всіх здорових сил України для припинення насилля і збереження цілісності країни».

Водночас, низка проросійських політичних діячів з радикальних організацій закликала кримську владу негайно скористатися кризовою ситуацію в Україні і оголосити про вихід Криму з її складу. Жоден представник парламентської більшості у Верховній Раді Криму у четвер не коментував московські заяви кримського спікера, як і вимоги радикалів.

Зате голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов фактично засудив нестриманість спікера. За його словами, в умовах жорсткого громадянського протистояння в країні політики не повинні робити заяви, які можуть трактуватися як загроза територіальній цілісності України.

Кримський прем’єр заявив, що Крим – це невід’ємна частина України. «Це історичний факт, який існує незалежно від будь-чийого бажання чи небажання», – наголосив Анатолій Могильов.

Тим часом голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров попередив Володимира Константинова про майбутню кримінальну відповідальність. На його думку, кримський спікер відкрито запросив російські силові структури втрутитися у кримську ситуацію, але кримські татари не дадуть реалізувати цей сценарій.

«Що б не сталося в нашій державі – це наша країна, це Україна!» – наголосив Чубаров.

У Криму відчувається напруження і почалася паніка

Ще сьогодні зранку регіонали відправили до столиці чергову групу тітушок – дві сотні чоловіків на кількох автобусах. Їхали вони без настрою, а пообіді ж повернулася інша група кримчан, яких додому силою завернули повстанці Черкаської області.

У пресі також з’являлися повідомлення про перекидання до Києва підрозділів морської піхоти ВМС України, дислокованих у Криму. Але офіційного підтвердження вони не знайшли.

Водночас в четвер пообіді почалася паніка серед населення, яке масово знімає гроші з банківських каток і закуповує продукти та бензин. До пізнього вечора в супермаркетах, біля банкоматів і на АЗС можна було спостерігати великі черги. 

Також серед журналістів циркулювали чутки про те, що у суботу після повернення спікера Володимира Константинова з Москви буде скликана позачергова сесія місцевого парламенту для розгляду питань про від’єднання від України і звернення за захистом до Росії. В апараті Верховної Ради Криму це спростували, не підтверджують цю інформацію і кримські депутати.

Попри це, громадський Рух «Євромайдан-Крим» попередив депутатів Верховної Ради Криму та особисто її спікера Володимира Константинова про кримінальну відповідальність за сепаратистські заклики і дії.

Про це повідомляє в четвер кореспондент «Радіо Свобода» у Сімферополі Володимир Притула.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу