Соціологи довідалися, хто повинен очолювати владу в Україні до закінчення воєнного стану

21:34 20 лютого 2024 р.

Фото до новини

Переважна більшість українців вважають, що Володимир Зеленський має працювати на посаді Президента до кінця воєнного стану.

Упродовж 5-10 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого було додане запитання щодо того, чи потрібно проводити вибори Президента, а також щодо того, чи варто В. Зеленському вдруге змагатися за цю посаду. Про це пише DailyLviv.com з покликанням на сайт КМІС.

Читайте також: Українці найбільше довіряють Залужному

"У грудні 2023 року 84% українців вважали, що проводити вибори не на часі і необхідно відкласти це питання. Разом з цим, ми можемо спостерігати появу наративів, що з травня 2024 року Президент В. Зеленський може втратити свою легітимність. Тому в лютому 2024 року ми поставили запитання в дещо іншому форматі, а саме – який сценарій з погляду самих українців є більш правильним після травня 2024 року.

Читайте також: Вибори Президента 2024: 40% на 60%

Переважна більшість українців – 69% – вважають, що В. Зеленський має працювати на посаді Президента до кінця воєнного стану. Вважають, що варто провести вибори – 15% (з них 4% говорять про призупинення воєнного стану і 11% – за внесення змін до відповідних законів і проведення виборів під час воєнного стану). Також є 10%, які підтримують варіант, згідно з яким у травні 2024 року В. Зеленський складає свої повноваження і до обрання нового Президента його повноваження буде виконувати голова Верховної Ради.

Сприйняття доцільності виборів залежать від довіри Президенту. Серед тих, хто довіряє В. Зеленському, 87% вважають, що він має працювати до кінця воєнного стану без виборів. Водночас серед тих, хто не довіряє В. Зеленському, 38% згодні, щоб він до кінця воєнного стану працював на посаді Президента, а 54% підтримують варіанти можливості зміни влади (з них 31% вважають за можливе проведення виборів, а 23% – про передання повноважень голові Верховної Ради).

Незалежно від поглядів на потребу у виборах, більша частина українців (53%) вважають, що В. Зеленський має брати участь у наступних виборах. У грудні 2023 року таких було 59%.

Натомість з 34% у грудні 2023 року до 43% у лютому 2024 року зросла частка тих, хто вважає, що В. Зеленський має обмежитися одним нинішнім терміном.

Відносно найменше підтримують участь В. Зеленського у наступних виборах мешканці заходу і півдня, відносно ж найбільше – центру і сходу".

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія хоче усунути його з посади президента України до кінця 2023 року, для чого вигадала план дестабілізації під умовною назвою "Майдан-3". 

Читайте також: Зеленський застеріг військових від участі в політиці

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів