Соціологію сьогодні використовують як політтехнологію, – професор

18:13 23 серпня 2018 р.

Поки виборча кампанія не стартувала, слід би заборонити оприлюднення соціологічних опитувань. Тому що в цей період вони швидше виконують роль політичних технологій, аніж інформаційних даних і вносять деструктив у свідомість виборців.

Про це сьогодні, 23 серпня, під час засідання громадського прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Яка дата виборів Президента конституційна: 31 березня чи 9 червня 2019 року?», що відбулося у Львівському прес-клубі, заявив політолог, директор Центру політичних досліджень ЛНУ ім.І.Франка Любомир Скочиляс.

За його словами, щоразу, коли оприлюднюють соцопитування щодо лідерства політиків у виборчих перегонів, то виборці сприймають ці результати як доконаний факт. 

- Хоча до виборів ще є досить багато часу. Можна згадати вибори 1999 року. За рік до цих виборів рейтинг Кучми становив 6 відсотків. Але він успішно використав технологію протиставлення себе і Симоненка. Кучма переміг на тих виборах, - згадує Любомир Скочиляс

Також, за словами політолога, опитування нав’язують виборцям осіб, яких за інших обставин ніхто би не розглядав як кандидатів в Президенти. 

- Той же Вакарчук чи Зеленський. Завдяки соціологічним опитуванням вони в багатьох на вустах, - зазначає політолог.

Крім того, за спостереженнями Любомира Скочиляса, зараз рейтинги всіх кандидатів, навіть основних, - дуже низькі. 

-  Немає однозначного фаворита, як це було під час попередніх президентських виборів. Це може означати, що результат виборів може виявитися абсолютно іншим, ніж зараз це прогнозують соціологічні опитування, - вважає Любомир Скочиляс.

З ним погоджується доктор політичних наук, професор кафедри політології ЛНУ ім. І.Франка Анатолій Романюк. 

- Соціологія зараз використовується як політтехнологія. Ті, хто проводять виборчі кампанії, знають коли саме необхідно подавати соціологію, аби випередити конкурентів, - каже політолог. 

Це підтверджує і політолог НУ «Львівська політехніка» Іван Матковський. На його думку, соціологи зараз формують суспільну думку. 

- Ясна річ, що соціологи нам всього не показують. Крім того, що вони показують нам лідерів рейтингів, добре би було, аби нам показували й лідерів антирейтингів. Тоді ми би мали повну картину. Але поки що соціологію у всіх країнах використовують у політичних штабах кандидатів, - говорить він.

Іван Матковський вважає, що ця соціологія адресована не пересічному виборцеві, а представникам капіталу, аби вони робили свої ставки. 

- Ми бачимо, як один з лузерів політичного процесу вчора, став одним із лідерів. Це супроводжувалося великим фінансовим вкиданням. Тому що реклама в ЗМІ засвідчила, що хтось таки зацікавився ним, - наголосив політолог. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:26 17 травня 2021 р.

Енкаведистський садизм на Донбасі у виконанні росіян і сепаратистів проти громадян України, - звіт

Під час війни на Донбасі, що триває з 2014 року, в полон до сепаратистів потрапило майже 4 тисячі громадян України. Більшість з них зазнали тортур, яких не знає цивілізований світ.

Рубрика: Політика

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу