Соціолог у Львові попередив про третій Майдан після виборів Президента

17:33 13 вересня 2018 р.

Петро Порошенко в гонитві за крісло Президента буде використовувати технології, завдяки яким свого часу перемогли Білл Клінтон та Борис Єльцин. Це формула – голосуй або програєш.

Про це сьогодні, 13 вересня, під час засідання громадського прес-центру «Вибори-2019», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив соціолог Володимир Подгорнов.

- Наш електорат ділиться на дві категорії: «аби не було гірше» та «жебрака пожежею не настрашиш». Другій категорії так погано, що їм вже немає що втрачати. А ось олігархам – є. Тому що всі олігархи в Україні, крім Коломойського, - на боці чинного Президента. Вони знають, чого від нього очікувати. Чиновники, особливо ті, що займають керівні посади, також підтримують Президента. Адже в разі зміни Президента, їм знову доведеться купувати посади. Але для тих, хто нічого не має, це є шанс – переділити те, що вже поділено. Тут більше шансів має Юлія Тимошенко, - вважає соціолог. 

З ним погоджується заступник голови Львівської обласної організації «ВО «Батьківщина» Іван Стецькович.

- Посада Президента в Україні використовується не для забезпечення інтересів держави, а для забезпечення тих осіб, хто його на цю посаду вивів. Українських Президентів виводять олігархи: що Порошенка, що Януковича, що Ющенка, - каже політик.

На його думку, саме Президент створив величезну армію чиновників.

- На початку державності, за Кравчука, не існувало посади голови райдержадміністрації. Був керівник району, який очолював і районну раду, і виконавчу структуру. А на цю посаду його обирала громада. Потім почали вдосконалювати і навдосконалювалися до того, що на сьогодні органи місцевого самоврядування абсолютно безправні, - згадує Іван Стецькович.

Соціолог Володимир Подгорнов упевнений, що за будь-якої влади ця армія чиновників залишиться. 

- Будь-який кандидат у Президенти в Україні змушений бути популістом. Тому що в нас офіційно налічується 360 тисяч чиновників на 34 мільйони населення. Для порівняння, в Японії на 126 мільйонів населення – 9 тисяч чиновників. Нам потрібно скоротити кількість чиновників в десять разів.  І якщо ви зараз, в передвиборчій кампанії скажете, що ви скоротите десять тисяч чиновників, то ваша підтримка серед населення зросте. Але серед тих, хто рахує бюлетені, вона впаде до нуля. Бо ви загрожуєте їхньому існуванню, - попереджає Володимир Подгорнов.

Тому він не виключає, що після голосування в березні 2019 року може виникнути загроза третього Майдану.

- Але на випадок третього Майдану потрібно мати «джокера»: українського піночета, месію чи особу, яка помирить схід та захід. Таку собі особу, висунуту з народу. Звісно, потрібно буде постояти на тракторі, виголосити промову. І тоді кандидат, який має зараз 3-5 відсотків, умовний Зеленський, стане Президентом. Хоча він не буде мати команду, мати підтримку чиновників та силовиків. Але ним уже будуть крутити як завгодно, - прогнозує соціолог. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:52 18 квітня 2021 р.

Святослав Літинський став одним із керівників Української Галицької партії

Сьогодні, 18 квітня, на 11 позачерговому з’їзді Української Галицької партії, окрім голови - Ростислава Коваля, обрали його заступників - Анну Войтович і Святослава Літинського.

Рубрика: Політика

22:34 18 квітня 2021 р.

Українська Галицька партія отримала нового голову

Сьогодні, 18 квітня, відбувся 11 позачерговий з’їзд Української Галицької партії, на якому повністю оновили керівний склад політичної сили та обрали нового голову Політради і заступників, членів Політради та Головної контрольної комісії.

Рубрика: Політика

16:34 17 квітня 2021 р.

Російський опозиціонер Навальний може померти будь-якої миті: Путін не реагує

Про це забили тривогу сьогодні лікарі. За результатами біохімічного аналізу рівень калію у крові Навального - 7,1 ммоль/л, зростання креатиніну більше, ніж на 50%, сечова кислота - 800 ммоль/л.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу