Соратники члена православного братства Панаса вимагають звільнити його

14:44 13 грудня 2013 р.


Фото: news.bigmir.net

Вони переконані, що він репресований за свої фотографії подій на Майдані.

Управа Львівського крайового ставропігійного Братства святого апостола Андрія Первозваного УАПЦ звернулася зі заявою з приводу затримання свого члена Олега Панаса. У Братстві впевнені, що його затримали через те, що він сфотографував побиття бійцями «Беркуту» беззахисної молоді й журналістів.

«9 грудня 2013 року перевдягнені в цивільне співробітники МВС підступно схопили члена Братства святого апостола Андрія Первозваного УАПЦ та фотокореспондента братської газети «Успенська Вежа» п. Олега Панаса та вивезли його до Києва, – мовиться також у заяві Братства. – Як стало відомо до Олега не допускають його адвоката, натомість призначили державного «захисника – як свого часу адвокатом Василя Стуса було призначено Медведчука. Також Олегові не дозволяють спілкуватися з родичами».

«Ми вважаємо, що справжньою причиною затримання Олега Панаса є його професійна діяльность фотографа-кореспондента, чиї фотографії подій на Майдані стали надбанням світової громадськості за посередництвом міжнародних інформаційних агенцій Reuters та інших. На цих світлинах були зафіксовані співробітники спецзагону «Беркут», котрі били беззахисних студентів-мітингувальників. Тому арешт Олега є помстою за його відважну громадську позицію, за оприлюднення фотодокументів злочинної діяльності підрозділів МВС», – мовиться також у заяві Братства.

Братчики нагадують відтак, що дотепер не затримано жодного співробітника «Беркуту», винного у побитті учасників Євромайдану, й не виявлено жодного провокатора. Натомість в’язнями київських тюрем стають учасники мирних маніфестацій, журналісти та правозахисники.

«Ми звертаємося до депутатів Верховної Ради України, до міжнародних правозахисних організацій з проханням підтримати нашу вимогу звільнити Олега Панаса та інших політв’язнів і припинити подальші політичні репресії в Україні», – закликає від імені управи Братства його голова Тарас Дмитрик. Про це повідомляє сьогодні, 13 грудня, «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

Як інформував «ЩЛ», затриманому у Львові активісту «шиють» кримінал, відтак суд заарештував його на два місяці.

dailylviv.com

До теми

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу