Сьогоднішні переговори щодо Тимошенко також закінчилися «пшиком»

17:21 12 листопада 2013 р.

Фото до новини


Фото: korrespondent.net

Опозиція реєструватиме у Верховній Раді свій законопроект про лікування ув’язнених за кордоном.

Як повідомляє сьогодні, 12 листопада, «Інтерфакс-Україна», робоча група з підготовки законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном завершила засідання у вівторок безрезультатно – більшість і опозиція не змогли розробити єдиний законопроект для вирішення «питання Тимошенко». Відтак керівник парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін (фракція «Батьківщини») уже заявив, що опозиція реєструватиме у Верховній Раді свій законопроект. 

«Інтерфакс-Україна» нагадує, що представники опозиційних фракцій, які входять до робочої групи, запропонували на розгляд робочої групи законопроект, в якому було б передбачено можливість звільнення засудженої особи від відбування покарання для лікування за кордоном. Згідно з пропозиціями опозиції, таке звільнення можливо за умов, якщо засуджена особа під час відбування покарання захворіла і понад рік безперервно перебувала на стаціонарному лікуванні за межами установ пенітенціарної служби і таке лікування не призвело до його одужання.

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», відповідно до запропонованого опозицією законопроекту, лікування засудженого за кордоном має бути письмово узгоджене з іноземним медзакладом, яке готове прийняти таку особу на лікування.

Запропоновано передбачити, що лікування засудженого за кордоном здійснюється за рахунок власних коштів самого ув'язненого або його родичів. Рішення про звільнення засудженого для лікування ув'язненого за кордоном ухвалює суд.

У законопроекті від опозиції визначено список категорій засуджених, до яких не може бути застосоване таке звільнення. Це обмеження стосується найнебезпечніших злочинців, які засуджені за важкі та особливо важкі злочини, пов'язані з насильством, тероризмом, участю в організованих злочинних угрупованнях та пов'язані з наркотиками.

Законопроект визначає правові ситуації для засудженої особи після завершення лікування.

Залежно від наслідків лікування, терміну лікування, поведінки особи та інших обставин, таку особу за рішенням суду може бути остаточно звільнено від відбування покарання, їй може бути змінено невідбуту частину покарання на більш м'яке покарання воно може бути спрямоване на проходження невідбутої частини покарання. Як передає кореспондент агентства, представники фракції Партії регіонів не сприйняли пропозицію опозиційних фракцій.

За словами члена робочої групи, народного депутата Володимира Олійника (фракція «Партії регіонів»), підготовлений законопроект є «нікчемним». «Ви не дотримуєтесь порад місії Кокса-Кваснєвського і відступили від узгодженого варіанту, надавши свій варіант законопроекту», – сказав він під час засідання робочої групи.

Своєю чергою, керівник робочої групи Геннадій Васильєв (фракція «Партії регіонів») оголосив перерву до середи.

«Інтерфакс-Україна» нагадує також, що в середу, 13 листопада, о 10.00 розпочнеться позачергове засідання Верховної Ради, на якому заплановано розглянути євроінтеграційні законопроекти, серед яких – і проекти законів, спрямовані на вирішення «питання Тимошенко». Бо 12-13 листопада спостерігачі Європарламенту П.Кокс та А.Кваснєвський здійснять свій останній перед звітом візит до України, а їх звіт буде представлено на Конференції президентів Європарламенту 13 листопада.

Очікується, що П.Кокс і А.Кваснєвський традиційно зустрінуться з представниками української влади та політиками, а також, можливо, знову відвідають екс-прем'єра Юлію Тимошенко в харківській лікарні. Крім того, не виключено участь представників місії ЄП у позачерговому засіданні парламенту 13 листопада, присвяченому законопроекту про лікування засуджених за кордоном.

«Інтерфакс-Україна» нагадує також, що на підставі звіту місії Кокса-Кваснєвського в Європарламенті країни-члени ЄС ухвалюватимуть рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною на саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада у Вільнюсі.

Як повідомляв «Щоденний Львів», співкерівник моніторингової місії Європарламенту Квасьнєвський на запитання про хід переговорів щодо лікування Тимошенко за кордоном відповів лаконічно: «Складно, все складно», Голова ВР Володимир Рибак підписав розпорядження про скликання її позачергового пленарного засідання на 13 листопада й розгляд на ньому в тому числі проекту закону України про можливість лікування за кордоном осіб, однак голова фракції ПР заявив, що великі промисловці у ній – проти євроінтеграції.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини