Сьогодні у Львові стартує міжрегіональний форум «Єднаючи Україну»

10:10 26 лютого 2016 р.


Фото: 1.bp.blogspot.com

У п’ятницю, 26 лютого, у великій сесійній залі Львівської міської ради студенти львівських вузів, активісти, любителі культури й історії, усі охочі зможуть послухати доповідачів, які виступлять у рамках проекту «Єднаючи Україну: історико-культурне порозуміння за досвідом Європи».

Зокрема, співорганізатор ініціативи «Крим SOS» та «Кримського будинку у Львові», громадський діяч Алім Алієв розповість, як вимушені переселенці з півострова, зокрема, кримські татари, адаптуються до життя на теренах Львівщини. Доцент кафедри історії філософії Львівського університету Андрій Дахній поділиться історичним досвідом порозуміння серед німців різних земель ФРН, і що може винести з цього Україна.

Доктор історичних наук Мирон Капраль розкаже про співіснування національних громад (польська, вірменська, русинська, єврейська тощо) у стародавньому Львові. За словами Мирона, серед різних громад також існували суперечності, тож подібні уроки минувшини допомагатимуть у майбутньому.

Після обіду триватиме дискусія «Історична поліетнічність українських земель – шлях до протиріч чи порозуміння?». Організатор форуму – «LIONS Сlubs International».

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Наприкінці лютого у Львові відкривається міжрегіональний форум «Єднаючи Україну: історико-культурне порозуміння за досвідом Європи». Сьогодні між різними регіонами нашої держави існують певні відмінності: культурні, мовні, історичні… Часто-густо ці відмінності (які подекуди ще й навмисно підігріваються ззовні) стають причиною протиріч між мешканцями України.

Тож метою форуму є залучення активного прошарку суспільства, насамперед, молоді, в розвіюванні негативних стереотипів стосовно один одного. При цьому використовуватиметься європейський досвід вирішення подібних питань, зокрема, Німеччини, Польщі. 

Форум відбуватиметься на теренах двох прикордонних областей – Львівської (із заходу) і Харківської (зі сходу). Впродовжлютого-квітня в рамках ініціативи пройдуть шість заходів в обох обласних центрах, що допомагатиме мешканцям цих областей налагоджувати спільний діалог.

На початкових сесіях у Львові й Харкові (орієнтовно, 10 березня) проходитимуть відриті слухання для усіх охочих, розповідатиметься про європейський досвід подолання міжрегіональних протиріч.  Другий етап складатиметься з поїздками мешканців Харківщини і Львівщини один до одного, де мешканці однієї області ознайомлюватимуться з побутом, звичками і традиціями іншої області, а також у діалозі шукатимуть шляхи якнайкращого порозуміння.

Для цього буде відібрано по 20 молодих активістів з кожного з регіонів; у середині березня львів`яни два дні гостюватимуть у харків’ян, а за тиждень прийматимуть тих у себе. На заключних сесіях у Харкові й Львові підбиватимуться підсумки роботи в обох групах, учасники викладуть напрацювання попередніх модулів щодо шляхів порозуміння між регіонами».

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу