Савченко голодуватиме до повернення в Україну – живою чи мертвою (оновлено: відео)

20:15 4 березня 2016 р.

Фото до новини

Народний депутат України Надія Савченко, яку незаконно утримують в Росії в ув’язненні, почала сухе голодування до моменту її повернення в Україну, повідомив адвокат українки Микола Полозов у своєму Twitter. Адвокат опублікував записку Надії Савченко, в якій вона оголошує про початок голодування з 4 березня і аж «до її повернення в Україну – живою чи мертвою».

Надія Савченко написала, що голодування є її протестом проти незаконних дій російської влади. Вона заборонила виводити її з голодування, робити аналізи і давати медикаменти. Савченко погоджується лише на огляд лікарів з України або Європи. Микола Полозов написав, що передав Надії Савченко прохання сотень людей, які написали йому вчора, не починати сухе голодування, але, за словами адвоката, вона навряд чи змінить рішення.

У четвер Донецький суд Ростовської області не дав Надії Савченко виголосити останнє слово і не оголосив рішення у її справі. У відповідь Надія Савченко заявила про початок сухого голодування. За словами адвокатів, через сухе голодування Надія Савченко може померти протягом приблизно 10 днів. Льотчиця заборонила Росії робити розтин, якщо вона помре, і вимагає в разі смерті передати своє тіло матері і сестрі.

"Сухе голодування - це протест на дії російської влади, російських спецслужб, слідства, суду і прокуратури РФ, і на те, що вони намагаються приховати свої злочини", - написала Надія Савченко. У разі застосування до неї сили вона попередила, що розцінюватиме це як тортури і вдаватиметься до спротиву.

Коментуючи оголошення українською льотчицею сухого голодування, президент України Петро Порошенко пообіцяв, що він особисто "подвоїть зусилля для повернення її на Батьківщину". Треба було, щоб живою. "Я чула про досить непогані здібності Петра Олексійовича Порошенка в дипломатії. Ну що ж, я сподіваюсь, що його дипломатичних здібностей вистачить на те, щоб в Росії домовитись з одним ідіотом... Адже він обіцяв моїй матері, що ще на травневі свята 2015 року я буду вдома", - так написала Надія Савченко  у тексті свого останнього слова в російському суді, який вона має намір виголосити 9 березня під час перенесеного на цей день засідання. «Я хочу, щоб весь цивілізований, демократичний світ зрозумів, що Росія – це країна третього світу з тоталітарним режимом і диктатором-самодуром», - резюмує Надія Савченко. 

США також наполягають на звільненні української громадянки, народного депутата Надії Савченко, яку незаконно утримують у Росії. Про це заявив речник Державного департаменту США Джон Кірбі.

У разі погіршення здоров'я Надію Савченко, що оголосила «сухе голодування», перевезуть в одну з лікарень Ростова-на-Дону. Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив адвокат Микола Полозов, який побував у п'ятницю у Савченко в СІЗО. За його словами, постає ще одна проблема: у разі перевезення Савченко в лікарню або будь-яке інше місце "включаються" закони РФ про етапування. Тобто російська влада може 10 днів взагалі не повідомляти, куди перевезено заарештованого. А після закінчення зазначеного терміну повідомлення можна відправляти звичайною поштою. Таким чином, сповіщення фактично затягується на невизначений термін.

Ця інформація підготовлена за матеріалами BBC, Радіо Свобода і Укрінформу.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів