Росію хочуть визнати державою-терористом: хто це зробить на заклик з Києва

11:48 27 березня 2022 р.

Фото до новини

Настав час визнати збройні сили РФ терористичною організацією за те, що російські війська постійними бомбардуваннями знищують цивільну інфраструктуру, мирне населення, житлові квартали, створюють блокаду міст, що призводить до гуманітарних катастроф.

«Терор – основа режиму, основа російської державності, основа російської воєнної стратегії. І тому ми сьогодні разом з багатьма країнами говоримо, що Росію треба називати державою-терористом. Російські збройні сили руйнують наші міста не лише через технічну відсталість і брак високоточних боєприпасів. Вони це роблять, щоб викликати жах. Скинуті на Київщину за останні дні фосфорні бомби – це вже не про воєнну перевагу. Методичне знищення Маріуполя – це не про воєнну перевагу», – наголосив керівник офісу Президента України Андрій Єрмак під час участі у відеозустрічі Atlantic Council. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, пише Dailylviv.com

Єрмак зазначив, що російські війська постійними бомбардуваннями знищують цивільну інфраструктуру, мирне населення, житлові квартали, створюють блокаду міст, що призводить до гуманітарних катастроф. Також вони прикриваються мирними мешканцями, силоміць вивозять їх до депресивних районів РФ, називаючи це евакуацією. Крім того, Росія вдається до ядерного та хімічного шантажу, створює екологічну загрозу, захопивши Чорнобильську та Запорізьку АЕС.

«Тому я закликаю партнерів: час визнати, що Росія перетворилася на державу-терориста. Вже практично офіційно. Час визнати збройні сили РФ терористичною організацією. Час визнати їх злочинною організацією, тому що те, що вони роблять, ми також пам’ятаємо з часів Другої світової війни, що робили фашистські загарбники на нашій території», – заявив Андрій Єрмак.

Водночас він зазначив: визнати Росію державою-терористом складно, адже вона є членом Ради Безпеки ООН і здійснила агресію проти іншої держави – засновниці ООН – України.

«Цього не станеться, поки найбільший і найпотужніший оборонний Альянс світу найбільше піклується про уникнення конфронтації з режимом, який роками ламав світову систему безпеки. Напад на Україну поставив жирну крапку в цьому процесі, тому ми мусимо вистояти – для себе, для світу. Бо далі буде тільки гірше. Непокарані тиранії множать беззаконня. Їм не потрібна сила права – вони визнають лише право сили. І Росія сьогодні демонструє, що вона розуміє тільки мову сили», – додав Єрмак.

Андрій Єрмак також висловив переконання, що якби НАТО на російську агресію проти своїх членів реагувало так само, як на вторгнення в Україну, то російські танки вже давно були б біля Дюнкерка.

«Ці плани не просто поставлені сьогодні на паузу. Для тисяч людей вони вже ніколи не здійсняться. Вони можуть ніколи не здійснитися для цілої нашої держави. Адже війна, яку веде проти нас Росія, це не просто війна за територію чи ресурси, це війна каральна, зумовлена прагненням повернути «відступників», що повстали проти «русского мира», або знищити їх», – наголосив Андрій Єрмак.

Він додав, що мета Росії – знищити українців як народ, що живе за власними звичаями, як політичну націю, що сама обирає цінності, як суверенну державу, що самостійно визначає свій шлях.

Єрмак також нагадав, що зараз у світі просувають кампанію під гаслом «Дайте миру шанс», лунають заклики до примирення України і Росії, однак наша держава не може прийняти таку позицію.

«Не ми починали цю війну. Ми хочемо її завершення. Більше, ніж будь-хто у світі. Ми докладаємо сьогодні неймовірних зусиль до цього, зокрема й дипломатичних. Однак «примирення» – тут абсолютно недоречне слово. Воно вказує на паритет і рівність сторін. Ми ж бачимо підкреслену зверхність з боку Росії і намір продовжувати шлях насильства та руйнування», – констатував Андрій Єрмак.

Він також звернув увагу на той факт, що попри провалений бліцкриг російської армії та невиконання жодного зі стратегічних завдань, Росія все ще має великі ресурси, зокрема людські. За словами Андрія Єрмака, в Україну було скеровано 200 тисяч загарбників; на підході – нова хвиля вторгнення, яка, можливо, буде більшою, адже в Росії триває прихована мобілізація. Він також зауважив, що хоч союзники РФ намагаються уникнути участі в цій війні, Росія все ж може шляхом шантажу і провокацій примусити їх це робити.

Єрмак від імені українського народу подякував американським друзям за підтримку, яку вони надають.

Байден сказав, що Путін - м'ясник, після розмови з біженцями

Росію - виключити з Великої двадцятки, а замість неї на саміт G20 запросити Україну, - Байден

Сейм Польщі оголосив Путіна військовим злочинцем, а Верховна Рада України - ще ні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів